На популярних фермерських ринках може поширюватися справжня зараза, що викликає харчове отруєння. А все тому, що продавці не носять рукавички і тримають разом сиру і приготовлену їжу.

Коли ми купуємо фермерські продукти, то найменше думаємо про небезпеку харчового отруєння. Тренд так званих органічних продуктів набирає все більших обертів, і люди витрачають на їх купівлю кошти набагато більші, ніж на аналогічні товари в супермаркетах. Але якщо в магазинах товари ретельно упаковують і розкладають по холодильниках і окремим полкам, що запобігає їх взаємне зараження бактеріями, на фермерських ринках нічого подібного не відбувається. Місцеві продавці не користується спеціальними рукавичками, не приділяють велику увагу фасуванню своєї продукції, а іноді на одному лотку знаходиться як приготовані, так і сирі продукти, що загрожує бактеріальним зараженням.

Зокрема, американські дослідники з’ясували, що 40% яловичини, яка продаться на подібних ринках, містить кишкову паличку, яка провокує діарею. Сліди цієї небезпечної бактерії виявили на інших видах м’яса і овочах. Всі торгують фермери не користувалися спеціальними одноразовими рукавичками, коли накладали покупцям ті чи інші продукти в сумки і кошики. Більш того, фермери спокійно брали цими руками гроші, які містять масу бруду, а потім ними ж накладали товари. Вчені з Університету Пенсільванії вважають, що фермерським ринком не вистачає дотримання основних правил харчової гігієни.

Кількість сільськогосподарських ринків в Україні дуже велика, а в Америці вона досягла 8500. Великобританії – це число теж зростає і вже вимірюється сотнями. Вважається, що фермерські ринки серйозно витіснять супермаркети, по скільки вони продають продукти прямо з грядки минаючи довгий ланцюжок виробників і посередників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РАННІ ОВОЧІ: ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

ЧОРНОБИЛЬ ПРОДОВЖУЄ ОТРУЮВАТИ МОЛОКО ЗА СОТНІ КІЛОМЕТРІВ