У дослідженні, яке опубліковане в журналі JACC, оцінювався позитивний вплив вживання волоських горіхів на зменшення запалення і ризику серцевих захворювань.

“Краще знання охорони здоров’я, що забезпечується різними харчовими продуктами та режимами харчування, в основному їх протизапальними властивостями, має забезпечити основу для розробки більш здорових режимів харчування для захисту від серцевих захворювань”, – сказав Рамон Еструч, доктор медичних наук, автор дослідження.

Включення волоських горіхів в раціон зменшує запалення

Вчені оцінили, як включення волоських горіхів в звичайний раціон людини може поліпшити запальні біомаркери. Попередні дослідження показали, що регулярне вживання горіхів пов’язане з більш низьким ризиком серцевих захворювань і зниженням загального холестерину. Однак було проведено обмежену кількість досліджень, що пов’язують споживання горіхів зі зменшенням запалення в організмі.

Читайте також:  5 самих «осінніх» видів спорту

В цілому 634 учасникам була призначена дієта без волоських горіхів або дієта з регулярно включеними волоськими горіхами (близько 30-60 грамів на день). Після дворічного періоду спостереження у тих, хто дотримувався дієти з волоськими горіхами, спостерігалося значне зниження рівня запалення в організмі в 6 з 10 протестованих біомаркерів запалення.

“Протизапальний ефект тривалого вживання волоських горіхів, продемонстрований в цьому дослідженні, дає нове розуміння механізму користі вживання волоських горіхів щодо ризику серцево – судинних захворювань, крім зниження рівня холестерину”, – сказав Монтсеррант Кофан, доктор філософії, провідний автор книги дослідження і дослідник в Інституті біомедичних досліджень ім. Августа Пі-і-Суньєр в Барселоні (Іспанія).

Читайте також:  13 симптомів, які можуть сигналізувати про рак

Джерело: МедікФорум