Шістдесят відсотків користування цифрових медіа у Сполучених Штатах доводиться зовсім не на комп’ютери, а на мобільні або планшетні пристрої. По мірі того, як люди і технології стають все більш мобільними, пошук любові або сексу теж перемістився в цифровий світ.

Згідно з даними, зібраними маркетинговою компанією AppAnnie, Tinder є одним з найбільш популярних інструментів для пошуку партнера і був визнаний найбільш часто завантажуваним додатком, пов’язаних зі стилем життя, в Америці протягом останніх двох років. У чому ж секрет успіху Тиндера?

Корисний додаток чи іграшка?

Тіндер корисний додаток або іграшка

У той час як більшість сайтів інтернет-знайомств, таких як Match і eHarmony, намагаються залучити аналогічних користувачів на основі ретельно побудованих алгоритмів, Tinder не робить для цього абсолютно нічого. Використовуючи геолокацію, він генерує потік фотографій від потенційних партнерів, які знаходяться поруч. Потім користувачі проводять вправо з фотографіями тих, хто їм сподобався, або вліво з фотографіями тих, хто ні. Якщо дві людини проведуть пальцем по фотографії один одного праворуч, їм прийде сповіщення про збіг і відкриється доступ для листування. Як стверджують представники Тіндеру, додаток може похвалитися 1,6 мільярдом свайпів (рухів вліво або вправо по екрану) в день. Крім того, він доступний більш ніж у 196 країнах.

Користувачі Tinder гортають профілі один одного з вражаючою швидкістю.

З точки зору психології, інтерфейс Tinder ідеально підходить для заохочення такого швидкого «гортання». Оскільки користувачі не знають, який рух пальцем принесе їм «нагороду» збіг, Тіндер використовує графік винагород з змінним коефіцієнтом, що означає, що потенційні збіги будуть розподілені випадковим чином. Така ж система винагороди використовується в ігрових автоматах, відеоіграх і навіть під час експериментів на тваринах, де дослідники тренують голубів клювати, промінь світла, що з’явився на стіні.

У дослідженні, присвяченому мозку наркоманів, виявили, що очікування наркотику викликало більший викид дофаміну, ніж сам препарат. Те ж саме відбувається з тими, хто в очікуванні чергового збігу, «підсаджується» на сам процес. Не дивно, що в 2015 році Тіндер обмежив кількість щоденних «свайпів вправо» приблизно до 100 для користувачів, які ігнорують їх преміум-сервіс TinderPlus.

Як тільки справа доходить до пошуку партнера, швидкий темп Тіндеру звертається до найпростіших з наших когнітивних ярликів: Вони поруч? Вони доступні? Вони привабливі? Якщо так, змахніть вправо. Для короткострокових відносин такий метод може виявитися досить непоганим.

Гендерні відмінності

жінки і чоловіки по-різному сприймають тіндер

Чи справді це все, на що здатний Тиндер? Дослідження показали, що у чоловіків і жінок можуть бути різні мотиви для використання програми.

У той час як жінки не сильно зацікавлені в короткострокових відносинах, чоловіки, часто демонструють більше бажання. Крім того, дослідження показують, що у чоловіків більше шансів зав’язати серйозні стосунки, використовуючи прямі і швидкі методи та пропозиції, а на пошуки короткострокових відносин вони витрачають більше часу і енергії. Оскільки користувачі Tinder в основному використовують додаток, коли вони самотні, і можуть відхиляти або виражати інтерес, не одержуючи жодної соціальної реакції, чоловіки часто піддаються «швидкому гортанню».

У результаті жінки і геї отримують більше збігів, ніж гетеросексуальні чоловіки. В одному з перших досліджень, що стосуються Tinder, вчені створили однаково привабливий підроблений чоловічий і жіночий профілі в Tinder, а потім «скинули вправо» всіх, хто з’явився в додатку. Після цього вони записали кількість збігів і повідомлень, отриманих кожним з підроблених профілів. Коефіцієнт зворотної реакції склав 10,5% для жінок і 0,6% для чоловіків, причому більшість збігів припадало на гомосексуальних чи бісексуальних чоловіків.

З іншого боку, незважаючи на те, що жінки отримують більше збігів, вони, не завжди отримують задоволення від обраних кандидатів. Дослідники стверджують, що жінки отримували в три рази більше повідомлень, ніж чоловіки, проте, повідомлення, які відправляли жінки були майже в 10 разів довші (122 символи, порівняно з нікчемними 12 для чоловіків, фантазії яких вистачало лише на «Привіт, як справи?»).

Таким чином, чоловіки посилають більше повідомлень, але, як правило, докладають менше зусиль або проявляють менше симпатії. Жінки можуть бути вдоволені частотою співпадінь, в той же час вони частіше відчувають розчарування під час подальшого спілкування.

Тіндер – безнадійне місце для пошуку кохання?

Чи можливо знайти любов в тіндері

Це не означає, що знайти любов в Тіндері неможливо. Дослідження мотивацій використання Тіндеру в 2017 році показало, що любов була більш поширеною мотивацією для використання Тіндеру, ніж випадковий секс. Дані опитування сотні користувачів Tinder, користувачів сайтів онлайн-знайомств і тих, хто не використовує технології для знайомств, підтверджують це.

Як правило, ті хто вам сподобався у додатку, дуже часто розчаровують при особистій зустрічі.

Незважаючи на те, що деякі вважають Тіндер передвісником «апокаліпсису побачень», він, схоже, не створює яких-небудь моделей сексуальної поведінки людини, з якими ми раніше не стикалися.

Проте, якщо люди стануть приділяти менше уваги «живому спілкуванню» і повністю довірять своє особисте життя гаджетам, Тіндер стане незамінним додатком для побудови відносин.

Змахніть вправо або вліво

Наскільки популярний Тіндер? Згідно зі статистикою, наданою компанією, розташованою в Лос-Анджелесі, її вплив вимірюється мільйонами і мільярдами, та відбивають її глобальне охоплення.

  • 1.6 мільярдів «свайпів» в день
  • 26 мільйонів збігів в день
  • Більше 20 мільярдів збігів за весь період
  • Більш 196 країн
  • 1,5 мільйона побачень на тиждень