Вчені виявили групу нейронів головного мозку, активація яких викликає бажання поїсти. Ми з’ясували подробиці цього дослідження.

При проведенні дослідження діяльності головного мозку у лабораторних гризунів американські вчені виявили нейрони, активація яких підстьобувала тварин братися за їжу знову і знову. Це відкриття дозволить зрозуміти невловимий механізм, який керує апетитом ссавців.
Бажання харчуватися є основним інстинктом для виживання тварин і він був еволюційно сформований у всіх представників фауни.

Вчені підозрювали, що префронтальна кора головного мозку, яка у людини відповідає за процес прийняття рішень найвищого рівня, може брати участь в управлінні “харчових” поведінкою, але детального розуміння самого механізму такої мозкової діяльності не було.

Останні дослідження показали, що стимуляція дофамін-рецепторів D1 в префронтальній області кори головного мозку мишей призводила до появи у них непереборного бажання їсти. Інгібування цих нейронів різко зменшувало таку тягу до їжі.

Результати експериментів дозволили припустити, що дофамін “прокреслює” шлях для зв’язку з мигдалинами, які завжди відповідали за емоційні реакції тварин. Був зроблений висновок про те, що “харчова” поведінка розподілена між відділами прийняття рішень і більш примітивними областями мозку. Залишилося з’ясувати напрямки протікання процесу формування бажання поїсти між окремими частинами головного мозку.

Джерело: МедікФорум