Набряки річ вкрай неприємна – припухле одутле обличчя, тяжкість в ногах, розпухлі пальці. Особливо прикро, якщо людина стежить за своєю вагою, а стрілка ваг продовжує повзти вгору. Лікар із США Майкл Грегер розповів про прості способи, які дозволять позбутися набряків обличчя і тіла.

Контролюйте споживання солі

Не обов’язково від неї відмовлятися повністю. Головне відмовтеся від переробленого м’яса, напівфабрикатів, солоної риби і овочів, ресторанної їжі – в них, як правило, набагато більше солі, ніж в звичайних продуктах, які ми готуємо вдома. Норма – 5 грам в день. Сіль – головний магніт для води в нашому організмі, і якщо перевищувати норму, то при схильності до набряків вони неминучі.

Читайте також:  2 "здорові" продукти для сніданку, які підвищують ризик хворого серця

Контролюйте споживання вуглеводів

Після потрапляння в організм, вуглеводи відкладаються в тканинах у вигляді глікогену. 1 грам глікогену затримує 2,7 грама води. Є навіть такий термін «вуглеводні набряки». Головний ворог – кондитерські вироби, які продаються в магазинах. Там не тільки борошно і цукор, але ще і багато солі. Якщо ви ласун, намагайтеся вживати вуглеводи в першу половину дня, а вечерю зробити білково-овочевою.

Пийте достатньо води

Ні каву і ні чай, а звичайну воду. Норма 1,5-2 літри. Якщо в організмі достатньо води, він її не затримує. З іншого боку, надлишок води, також веде до набряків. А надлишок в поєднанні з вживанням солоної або солодкої їжі – до дуже сильних набряків. Тому стежте не тільки за тим, що ви їсте, але і скільки ви п’єте.

Читайте також:  Шість небезпечних ознак раку мозку, які не можна ігнорувати

Магній і калій

Магній можна приймати жінкам відразу після початку менструації, коли характерна легка набряклість. Калій не дозволяє «осідати» солі в тканинах, але і тут важливо знати міру. Норма калію – 4,7 грама.

Фізичне навантаження

Будь-яка фізична активність – пробіжка, прогулянка, заняття вдома або в спортзалі, покращує кровообіг і обмінні процеси, а значить дозволяє організму краще виводити рідину.

Джерело: МедікФорум