ГоловнаНовини Здоров'я9 найпопулярніших питань дієтологів – з відповідями!

9 найпопулярніших питань дієтологів – з відповідями!

Все, що ми хочемо дізнатися – і навіть трішечки більше.

Скандинавська дієта

Безвуглеводна або відмова від жирів? А, може бути, від цукру? Чи потрібна дієта, якщо кожен день наполегливо тренуєшся в спортзалі? Яка дієта найефективніша і що робити з жиром на животі? Ми зібрали найактуальніші питання – і поставили їх дієтологам.

Чи потрібно відмовлятися від вуглеводів, щоб схуднути?

Незважаючи на те, що в деяких випадках повна відмова від вуглеводів і часткова заміна їх жирами дійсно допомагає схуднути, повна відмова від них — не найкраща ідея. Справа в тому, що метаболіти, які утворюються в результаті вуглеводного обміну, необхідні для переробки жирів. Якщо ви відмовитеся від вуглеводів, в якийсь момент організм просто не зможе спалювати жир. І заради чого тоді всі страждання?

Цукор — це і правда біла смерть?

Не так страшний цукор, як його ультра-рафінована форма — саме те, що ми отримуємо, коли їмо продукти з доданими цукрами. Тому відмінним рішенням буде відмова або хоча б сильне скорочення продуктів з доданим цукром, а ось натуральний, що міститься у фруктах або молочних продуктах — не тільки не шкідливий, але і необхідний нашому організму. Зрештою, саме глюкоза — джерело енергії для мозку.

Читайте також:  Названа ключова помилка під час сніданку, що заважає схудненню

Чи працюють екстремальні дієти?

Працюють, але недовго і погано. По‑справжньому жорстка дієта дозволить скинути трохи ваги — але ефект буде нетривалим. А найгірше в тому, що екстремальні дієти завжди впливають на обмін речовин: у найкращому разі скинуті кілограми просто повернуться через деякий час. У найгіршому – вам може знадобитися допомога ендокринолога і тривала робота над відновленням метаболізму.

Від фруктів товстіють?

У більшості дієт фрукти або заборонені, або з обмеженням — можна тільки ті, в яких низький вміст цукру. Але фрукти-це цілісні продукти, які містять не тільки цукор, але і клітковину, необхідну для травлення, а також антиоксиданти. Якщо знати міру і не переїдати, фрукти можна їсти щодня – і не боятися ні за здоров’я, ні за фігуру.

Після інтенсивного тренування можна їсти що завгодно і не товстіти?

На жаль, ні. По‑перше, не варто дуже довіряти цифрам, що позначає спалені на тренажерах калорії — як правило, вони досить приблизні і можуть сильно відрізнятися від реальних. По‑друге, більшість з нас, на жаль, недооцінюють, скільки насправді з’їдають. Пам’ятайте, що найефективніший спосіб схуднути-створити здоровий дефіцит калорій. А якщо наїдатися після тренування, швидше за все, нічого не вийде.

Читайте також:  Названий основний секрет сексуальної привабливості людини

Яка сама нездорова їжа?

Найшкідливіша і небезпечна для здоров’я – це не їжа, а напої. Солодкі газовані напої дуже небезпечні для здоров’я і фігури: в одному літрі кока-коли міститься 16 чайних ложок цукру — це дуже багато. І напої, у яких цукор замінений на підсолоджувачі, не набагато краще: дослідження неодноразово підтверджували зв’язок між вживанням таких напоїв і більш високим ризиком розвитку захворювань серцево-судинної системи, а також деяких форм раку.

Скільки калорій потрібно отримувати в день, щоб схуднути?

Широко рекомендована «норма» в 1200 калорій в день — це прямий шлях до ефекту йо-йо, коли набрані кілограми повертаються, а також порушення обміну речовин. Щоб підібрати максимально здорову норму, яка дозволить схуднути, не голодуючи, дієтологи радять розраховувати калорійність свого звичного раціону протягом тижня, а потім скоротити його на 5-10 відсотків. Цього буде цілком достатньо для схуднення — за умови, що ви будете дотримуватися нової норми достатній час.

Читайте також:  Цибуля, часник або малина? Лікарі не підтвердили користі продуктів від застуди

Як позбутися від жиру на животі?

Сумні новини: дієти не допоможуть нам змінити силует. Якщо ми скинемо вагу, наш силует залишиться приблизно таким же – просто стане трохи менше. Немає чарівної дієти, яка дозволить позбутися від жирових відкладень в якійсь одній області, і якщо ви хочете розлучитися з животиком, доведеться вдатися до допомоги спорту.

Яка дієта найкраща?

Найкраща дієта, стверджують дієтологи, та, яку ви зможете витримувати, не відчуваючи стресу. Від найефективнішої не буде ніякого прока, якщо ви зірветеся через тиждень. Сенс не в тому, щоб обмежити себе в харчуванні на якийсь час, а потім повернутися до колишніх звичок — по‑справжньому працює лише перебудова всього раціону і харчових звичок.