Про те, яким має бути харчування для оздоровлення нирок, і які продукти руйнують парний орган, на порталі Focus.de розповіла Клеменс Коен, головний лікар клініки з лікування захворювань нирок, високого тиску і ревматизму у мюнхенській клініці Харлахінг.

Експертка констатує: харчові звички людей за останні роки різко змінилися, сьогодні тільки невелика частина готують їжу для себе щодня-переважають в харчуванні готові закуски і фастфуд. Погіршує ситуацію недолік вправ. Як наслідок, розвиваються діабет і гіпертонія, які збільшують навантаження на нирки.

“Нирки людей більше не справляються повністю із завданням фільтрацією шкідливих речовин з крові і виведенням їх через сечу. У кожного десятого порушена функція нирок”, – говорить Клеменс Коен.

Лікарка попереджає: нирки довго страждають тихо і не болять (виняток становлять тільки камені в нирках). Ниркова дисфункція може виражатися в загальних симптомах, коли людині може вже вимагатися діаліз. Згідно з дослідженням, хронічна ниркова недостатність в останні роки збільшилася в статистиці більше, ніж будь-яка інша хвороба.

“Малорухливий спосіб життя з продуктами, які забезпечують багато калорій, в поєднанні з відсутністю фізичних вправ, завдає шкоди ниркам через високий кров’яний тиск і діабет. Крім того, деякі інгредієнти можуть безпосередньо обтяжувати наші нирки. Це особливо вірно, коли функція нирок вже порушена», – повідомила експертка.

Клеменс Коен поділилася наступними рекомендаціями з оздоровлення нирок.

Менше солі. Необхідно вживати не більше шести грамів солі в день. Надлишок солі викликає стрес у нирок, вони не видаляють повністю хлорид натрію з крові, і це підвищує кров’яний тиск.

Лікарка констатує: готові продукти особливо багаті сіллю. Не тільки ковбаса, але і хлібні продукти містять багато солі.

Менше фосфату. Фосфат – мінерал, важливий для структури кісток. Але якщо його кількість занадто велике, це може привести до перевантаження фільтруючих елементів і до кальцифікації судин.

Клеменс Коен помітила, що фосфат природним чином міститься у багатьох видах фруктів і овочів, але в невеликих кількостях і в зв’язаній формі, яку організм майже не засвоює. Це відрізняється від фосфату як добавки в продуктах. Під номерами E від 338 до 341, а також 343, 459 до 325 фосфат міститься, наприклад, в колі, ковбасах і плавленому сирі.

Контроль білка. Білок навантажує нирки. Людині з вагою тіла 70 кілограмів потрібно тільки близько 56 грамів білка в день. 100 грамів яловичини дають 26 грамів білка, 100 грамів йогурту – 5 грамів білка. Експертка рекомендує їсти м’ясо тільки один раз в тиждень.

«Ідеальною для здоров’я нирок є середземноморська дієта. Трохи м’яса, високоякісного оливкового масла, трохи риби і багато фруктів, овочів і клітковини», – поділилася Клеменс Коен.

Також вона настійно радить готувати їжу самостійно.