Чому вироблені промисловим способом сухофрукти є одним з найшкідливіших продуктів? Все про те, скільки небезпечних добавок в них міститься.

Корисні властивості сухофруктів

Забудьте все, що ви чули про користь сухофруктів – той продукт, який продається на ринку або в звичайному магазині, наймовірніше, не має нічого спільного зі справжніми сухофруктами, оскільки він отриманий завдяки промисловій сушці.

Курагу, яку ви купите в ларьку біля метро, ні в якому разі не можна вважати корисною солодкістю, адже ніяких вітамінів або корисних речовин у ній немає. У складі такого «мертвого» сушеного абрикоса тільки цукор і залишки шкідливих хімічних речовин.

Промислове виробництво сухофруктів

Якщо ви думаєте про виробництво сухофруктів, і вам видаються картини того, як найкрасивіші, стиглі і смачні плоди дбайливо збираються, потім акуратно викладаються і сушаться під променями теплого сонця – ви дещо помиляєтеся.

Сама технологія сухофруктів була придумана для того, щоб мінімізувати втрати виробленої фруктової продукції. Природно, що для сухофруктів відбирають не найкращі плоди, і ніхто не сушить їх кілька тижнів під сонцем.

Хімічні добавки в сухофруктах

Українські стандарти вимагають хімічної обробки плодів, оскільки це дозволяє вбити бактерії і підвищити термін зберігання. Наприклад, курага і інжир повинні оброблятися розчином сірчаної кислоти, а виноград – вимочувати в лугу.

Звичайно, варто обмовиться, що концентрації таких небезпечних речовин строго обумовлені, і рекомендовані дози в теорії не повинні заподіювати шкоду. Але чи готові ви поручитися власним здоров’ям, що безіменний виробник був чесний?

Як роблять родзинки та інжир?

Майже всі світлі родзинки, продаваний у магазинах, оброблений діоксидом сірки для додання йому золотисто-жовтого кольору . Мало хто знає, що висушений натуральним чином родзинки зі світлих сортів винограду має тільки світло-коричневий колір.

Виробники не грішать тим, що додають у курагу, інжир та інші сухофрукти хімічні барвники або навіть ароматизатори. Не кажучи про те, що для додання блиску сухофрукти можуть бути оброблені дешевшими рослинними маслами.

Сухофрукти для схуднення

Міф про те, що сухофрукти – це корисний дієтичний продукт, який може допомогти схуднути, не має під собою абсолютно ніякого обгрунтування. Особливо, якщо ми врахуємо, що в звичайному магазині продаються далеко не справжні сухофрукти.

Цілком поширена практика замочування екзотичних фруктів в цукрових сиропах, що надає продукту додатковий солодкість і калорійність. Більшість сумішей сухофруктів оброблені навіть не цукром, а його дешевим, але шкідливим аналогом.

Компот із сухофруктів

Шкоду, яку може завдати вашому здоров’ю компот з неякісних сухофруктів, складно уявити. Надлишок сірчаної кислоти, щедро доданої при неправильній сушці, виявиться у вас в шлунку. Звичайно, в першу чергу, це небезпечно для дітей.

У рецептах приготування компоту із сухофруктів радять додавати майже цілий стакан цукру на невелику каструлю напою. Подумайте, скільки калорій ви споживаєте – цілком може виявитися, що звичайна кола навіть «корисніша» і «дієтичніша».

Екологічні сухофрукти

Уникайте тих сухофруктів, у складі яких вказані хімічні речовини (наприклад, Е220 – діоксид сірки), а так само завжди дивіться на ім’я виробника. Ні в якому разі не купуйте сухофрукти на вагу, або безіменний продукт без етикетки.

Пам’ятайте, що вирощені в екологічно чистому регіоні й висушені без використання хімічних речовин еко-сухофрукти коштують істотно дорожче звичайних, і зазвичай досить помітно маркуються. Тільки в цьому випадку можна говорити про користь.

Вироблені промисловим способом сухофрукти – один з найшкідливіших продуктів, що продаються в магазині. Якщо ви все-таки вирішили побалувати себе сухофруктами, вибирайте виключно продукцію з маркуванням «еко».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СУХОФРУКТИ: КОРИСТЬ І ШКОДА

КОРИСНІ СОЛОДОЩІ

10 ШКІДЛИВИХ СНІДАНКІВ