Виноград називають ягодою життя і здоров’я. Їжте виноград і не хворійте! 

Ця ягода звертає на себе пильну увагу протягом багатьох століть. Її оспівують в піснях і прославляють у віршах. Цей смачний і красивий плід ще й дуже корисний, за що його часто називають ягодою здоров’я. Але про все по порядку.

Згідно ботанічної класифікації в природі росте близько 70 видів винограду роду Vitis. Але той виноград, який вирощують люди, весь належить до виду Vinisvinifera. Саме його ми бачимо на прилавках магазинів і базарів, і з нього роблять вина, родзинки та соки. Зараз налічується близько восьми тисяч його сортів. І навіть один і той же сорт може давати абсолютно різні за своїми смаковими і технічним характеристикам ягоди. Важливо, наприклад, на якому грунті росте лоза і на якій висоті над рівнем моря вона знаходиться.

Основна частина врожаю винограду в світі переробляється на вино. Але і сам по собі виноград – улюблена багатьма їжа.

Чим багатий виноград?

Ягоди винограду – це цінний дієтичний продукт. У ньому міститься безліч поживних і корисних для людини речовин. Зрілі ягоди містять:

 • глюкозу і фруктозу
 • органічні кислоти: винна, яблучна, лимонна та ін
 • вітаміни, практично весь комплекс. Особливо багато вітамінів групи В.
 • кальцій, калій, марганець, залізо, кобальт
 • біологічно активні сполуки, наприклад, фенольні

Багато хто з перерахованих вище речовин з’являються в максимальній кількості в ягодах до моменту їх дозрівання.

 

«Найбільш багатий вітамінами свіжий виноград, особливо червоні сорту. Основну кількість мінеральних речовин (калій, кальцій, магній, марганець, залізо, кобальт, йод, фосфор тощо), в т.ч. і мікроелементів, міститься в гребенях, шкірці і насінні. Стало відомо, що про дієтичні можливості винограду повідомляв у своїх працях Гіппократ. Один кілограм свіжого винограду забезпечує добову потребу людини в залізі, яке в основному використовується для побудови гемоглобіну. Кальцію в кілограмі ягід міститься до 450 мг. Добова потреба дорослої людини становить 800 мг. Кальцій входить до складу кісток, крові, бере участь у процесах згортання крові, стимулює скоротливу здатність серцевого м’яза », – каже гастроентеролог вищої категорії доктор медичних наук Васильєв Володимир Олександрович.

Лікуйтеся виноградомВиноград - ягода здоров'я

Про лікувальні властивості винограду людству відомо з найдавніших часів. Лікування виноградом застосовували ще стародавні греки і римляни. Для такого методу лікування існує навіть спеціальна назва – ампелотерапія.

Виноград чудово відновлює сили, нормалізує обмін речовин, покращує склад крові і надає загальнозміцнюючий ефект. В даний час виноградолікування рекомендують при:

 • занепаді сил і виснаженні
 • хронічному туберкульозі
 • недокрів’ї
 • захворюваннях нервової системи
 • хворобах печінки, шлунка, нирок
 • захворюваннях серцево-судинної системи
 • як сечогінний і проносний

У лікувальних цілях застосовують не тільки ягоди, але і виноградний сік і навіть вино.

Лікувальними властивостями володіють всі сорти винограду. Але при певних хворобах переважно деякі сорти. Так сорт «Ізабелла» найкраще підходить для лікування катарів дихальних шляхів, а «Мускат олександрійський» – для лікування запалень горла.

Природний косметолог

З кісточок винограду виготовляють спеціальні масла, які застосовують в косметології та медицині. Справа в тому, що у виноградних кісточках міститься велика кількість лінолевої кислоти і вітаміну Е, які благотворно впливають на стан шкіри. М’якоть винограду також використовується в косметології. Маска з ягід винограду має очищаючі, живильні і зволожуючі властивості.

Обережно, протипоказання!

Дієтологи розробили спеціальні виноградні дієти для тих, кому потрібно додати у вазі. Адже за рахунок вмісту великої кількості фруктози і глюкози виноград – дуже поживний продукт. Але саме тому людям з надмірною вагою можна захоплюватися виноградом.

Існує цілий ряд проблем зі здоров’ям, при яких потрібно обмежити вживання винограду або взагалі виключити з раціону харчування:

 • цукровий діабет
 • виразка шлунка або дванадцятипалої кишки
 • коліт
 • ожиріння
 • цироз печінки і жовтяниця
 • стоматит і карієс

Не варто вживати виноград разом з жирною їжею, сирим молоком, мінеральними водами, великою кількістю інших фруктів і овочів. Це може викликати бродіння в кишечнику і призвести до харчових розладів.

Будьте здорові!

Їжте виноград, але знайте міру. Якщо не перестаратися, в бажанні оздоровитися за допомогою винограду, то ця ягода принесе вам тільки користь! Не втрачайте можливість, підкріпити організм новою порцією цінних речовин, що містяться у винограді!