Про користь і шкоду кавового напою для організму і здоров’я.

Все не вщухають суперечки про те, чи несе нам кава – шкоду або користь, і до сих пір однозначної відповіді немає. Корисний кави чи шкідливий? Давайте розберемося.

Почати, мабуть, варто з фрази Парацельса про те, що все може бути ліками або отрутою, в залежності від дозування. Тому, навіть якщо вам стане ясно, що кава, безумовно, корисна, не зловживайте цим напоєм.

Тепер до фактів. Алкалоїди, що містяться в каві, в основному, надають на організм стимулюючу дію. Вони підвищують кров’яний тиск, підвищують фізичну і розумову активність, покращують обмін речовин. Крім того, кофеїн вивільняє в організмі гормон задоволення дофамін, що підвищує настрій людині і, заодно, допомагає насолодитися смаком і ароматом цього напою. Додамо до цього легкий сечогінний ефект кави, що допомагає активніше виводити з організму непотрібні солі і токсини.

Людина, яка випила чашечку кави, прокидається, відчуває себе чудово, більше встигає, заодно позбавляючись від шлаків. Це одна сторона медалі. Що на другій.

Для абсолютно здорової людини, не схильної до хворобливої прихильності, кава не шкодить, але абсолютно здорових людей практично немає. А ось при гіпертонії судинозвужувальний ефект кофеїну небажаний. Він підвищує ризик розвитку інфаркту та інсульту. Як мінімум, небезпечний головними болями. Не варто вводити в свій раціон каву і при інших серцево-судинних захворюваннях.

Якщо сечогінний ефект кави легко компенсується склянкою води для здорової людини, то при захворюваннях нирок, ці заходи можуть виявитися недостатніми. Тому, людям з хворими нирками варто ставитися до кави з обережністю.

Якщо ж ви схильні створювати собі нездорові звички, то, мабуть, тримайтеся від кави подалі. Цей прекрасний напій, завдяки дофаміну, який вивільняється, може викликати звикання, після чого можливий синдром відміни. Це, коли ви не випивши каву, відчуваєте себе абсолютно розбитим. Інших підводних каменів немає. Дотримуйтесь міри!