Британські медики розповіли, що більше половини людей, яким у підсумку діагностують рак підшлункової залози, приходять до лікаря з однією і тією ж скаргою.

Рак підшлункової залози по праву вважають одним з найбільш підступних. Він часто буває агресивним, а діагностика на ранній стадії утруднена, так як підшлункова залоза перебуває за іншими органами і її важко розгледіти, а у хворих рідко бувають специфічні симптоми.

Британські онкологи в статті для Cancer Research UK розповіли, що все ж є один симптом, який відчувають більшість хворих і він, на відміну від інших ознак, може проявлятися на ранній стадії.

Читайте також:  Денний сон може бути корисним, якщо дотримуватися деяких правил

Лікарі розповіли, що близько 70% пацієнтів з раком підшлункової залози приходять на прийом з однією і тією ж скаргою на болі в області спини і живота. Багато описують біль як “тупий і докучливий”. Він може локалізуватися в області живота, в попереку або бути оперізуючою. Біль може посилюватися після їжі або в положенні лежачи. Він то проходить, то виникає знову, і це не пов’язано з прийомом знеболюючих, мазями, масажем.

До інших симптомів пухлини підшлункової залози відносяться втрата ваги, жовтушність шкіри, можуть бути прояви, характерні для цукрового діабету. Але такі симптоми, як правило, з’являються вже при запущеній хворобі.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News