Набряклий і болючий при натисканні живіт може виявитися симптомом раку печінки, про це пише Express.

Рак печінки – це рак, який починається в клітинах печінки, органу, розташованого у правій верхній частині живота, під діафрагмою і над шлунком. Рак, який починається в самому органі, називається первинним раком печінки. Від нього відрізняється вторинний рак печінки, який розвивається в іншій частині тіла і поширюється на печінку.

Симптоми раку печінки часто розпливчасті і не проявляються, поки рак не знаходиться на пізній стадії, відзначають фахівці. Але є попереджувальний знак, якого потрібно остерігатися – це опухлий або набряклий живіт, який також може бути болючим.

Читайте також:  Відчуття певного запаху може говорити про наближення смерті

«Рак печінки може викликати набряк живота, тому що печінка стає більшою з-за зростаючого раку, і сприяє набряку на правій стороні живота. Опуклий живіт також може бути викликаний підвищенням тиску в печінки, викликаних раком, що призводить до скупчення крові в судинах і витісняє рідину з вен в черевну порожнину, – цей процес відомий як асцит», – пояснили співробітники Cancer Research UK.

Також, за їх словами, на рак печінки можуть вказувати інші симптоми:

  • втрата ваги,
  • втрата апетиту,
  • відчуття ситості після невеликої кількості їжі,
  • жовтяниця (пожовтіння шкіри і білків очей),
  • свербіж шкіри,
  • почуття сильної втоми, слабкості.
Читайте також:  Дієтолог розповіла про п'ять продуктів, які покращують пам'ять

Помітивши будь-який з перерахованих вище симптомів, обов’язково відвідайте лікаря, поділилися рекомендацією британські фахівці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News