Хотіли б ви, щоб вік був для вас тільки цифрами, а не відображенням істинного здоров’я? Цього можна добитися, якщо ви будете слідувати простим, але геніальним порадам, розробленими провідними британськими лікарями.

Травна система

Вживайте більше волокон – розчинних і нерозчинних. Розчинними харчовими волокнами багаті овес, горіхи, насіння, боби, сочевиця і велика частина фруктів. Нерозчинними волокнами насичені ячмінь, булгур, пшоно, коричневий рис, жито і овес. Включайте якомога більше даних продуктів харчування у вашу дієту, і це позбавить вас від таких характерних для літнього віку проблем, як запори і синдром роздратованого кишечника.
[ads1]

Печінка

Вживайте не більше однієї порції алкоголю в день, якщо ви жінка і, не більше двох, якщо ви чоловік. Скорочення вживання алкоголю не тільки захистить печінку від вікових хвороб, але і допоможе утримати вагу під контролем, оскільки алкоголь багатий калоріями і часто призводить до підвищення апетиту.

Легені

У 2003 році англієць Джуп Рутер пробіг одну милю за 5 хвилин 19 секунд в 70-річному віці. А 71-річний Джон Вудберн встановив новий рекорд, проїхавши на велосипеді 25 миль (близько 40 кілометрів) за 54 хвилини. Для того щоб мати гарні легені в старості, перш за все, необхідно відмовитися від куріння. Цим самим ви знизите ризик раку легенів, хвороб серця і навіть бронхіту.

Серце

Серце є великим м’язом, який також піддається процесу старіння. Для того щоб запобігти віковим хворобам серця, перестаньте курити, вживайте здорову їжу, займайтеся спортом, знижуйте артеріальний тиск, худніть, пийте статини та інші ліки, які захищають серце і судини.

Суглоби

Фізичні навантаження дуже важливі для того, щоб підтримувати суглоби в хорошому стані. Тому важливо продовжувати регулярно займатися в будь-якому віці. Теж саме стосується і міцності кісток, для яких важливі фізичні навантаження. Необхідно приймати взимку харчові добавки з вітаміном D, а також не надто обмежувати себе молочними продуктами, які насичені кальцієм.

Мозок і пам’ять

Щоночі намагайтеся спати не менше семи годин. Займайтеся інтелектуальними іграми, включаючи розгадування кросвордів і судоку. Постійно навчайтеся чимось новим і намагайтеся спілкуватися з максимально великою кількістю людей.

Хребет

Не забувайте про важливість правильної постави, коли ви сидите перед комп’ютером або телевізором. Робіть спеціальні вправи на розтяжку, відвідуйте курси пілатес.

Зуби і ясна

Купуйте електричну зубну щітку з голівкою, яка обертається і чистіть зуби не менше трьох-чотирьох хвилин. Уникайте цукру і кислотної їжі, начебто яблук і апельсинів.

Очі

Специфічних заходів профілактики вікових проблем із зором не існує, тому рекомендується частіше відвідувати лікарів. У цьому випадку якісь хронічні хвороби можна буде виявити на ранній стадії і вчасно вжити заходів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

ЯК ЗБЕРЕГТИ БІЛОСНІЖНУ ПОСМІШКУ ДО САМОЇ СТАРОСТІ

ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ ЛЮДИНИ ДО СТАРОСТІ