Влітку медики частіше виступають з рекомендаціями про дотримання важливих гігієнічних правил при приготуванні їжі. В черговий раз фахівці в рамках профілактики літніх заражень порадили утримуватися від вживання їжі на напівфабрикатній стадії.
 

«Ложки і миски, що використовувалися при приготуванні тіста або соусів, можуть бути заразними», – висловилися експерти з приводу того, чому небезпечно облизувати ложку під час готування. Фахівці відзначили, що сальмонели, якими можна заразитися завдяки яйцям, гинуть після пропікання при високій температурі, – проте прекрасно існують в сирому тісті і соусах.
 
Зараження сальмонелами – гостра кишкова інфекція з характерними для важкого отруєння ознаками, у ряді випадків з високим ризиком летального результату; особливо небезпечна для дітей. Лікарі запропонували відмовитися влітку, і, перш за все, у спеку, від вживання страв, до складу яких можуть входити сирі яйця, – соусів, сирого тіста, десертів, коктейлів. Можливо, комусь здасться, що це занадто, однак медики кажуть, що визначити, заражене яйце сальмонелою чи ні, в домашніх умовах неможливо. Краще не ризикувати здоров’ям.
 
Нагадаємо, що про шкоду сальмонели недавно говорили фахівці, які заявили, що не потрібно мити м’ясо – так гігієнічніше. Експерти тоді пояснили, що куряче м’ясо часто є оплотом сальмонел, і його миття лише поширює шкідливі бактерії по кухні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО ЇСТИ ВНОЧІ

ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, ЯК ЇСТИ КОВБАСУ