Лікарі назвали наслідки від повної відмови від хліба. Виключення цього продукту із раціону знижує імунітет.

Медики нагадали, що у складі хліба міститься безліч важливих елементів: вітаміни групи В, калій, магній, кальцій та інші корисні організму речовини, зокрема підтримки імунної системи.

Проте найголовнішим компонентом є клітковина, необхідна нормального функціонування організму. При цьому фахівці нагадали, що хліб з борошна дрібного помелу можна виключити з раціону, оскільки в ньому практично відсутні корисні речовини.

Вважають, що хліб містить багато калорій, і відмова від нього допоможе уникнути набору зайвих кілограмів. За словами фахівців, це правильно лише частково. Білий хліб із дрібного борошна має високу калорійність. Його глікемічний індекс становить 85-90, що можна порівняти з індексом молочного шоколаду.

Читайте також:  Про що може говорити нічна пітливість

Фахівці в галузі медицини наголосили, що індекс менше 55 вважається низьким, а індекс вище 70 — високим. Отже вибір хліба може відчутно вплинути на фізичний стан та енергію.

Цільнозерновий хліб багатий на вітаміни, включаючи B1, який позитивно впливає на роботу організму. Крім того, в ньому присутній вітамін B2, який допомагає покращити якість сну, та вітамін РР, що сприяє продуктивності мозку.

Повне виключення хліба з раціону може негативно позначитися на імунітеті. Однак це не стосується цільнозернового хліба, який містить фолієву кислоту, необхідну для підтримки імунної системи та оновлення клітин.

Вчені також довели, що помірне вживання цільнозернового хліба сприятливо впливає на травлення завдяки вмісту харчових волокон. Однак надлишок такого хліба може спричинити здуття живота та метеоризм, тоді як білий хліб може спричинити запори.

Читайте також:  Лікарі пояснили, як розпізнати тепловий удар