В залежності від того, який у вас характер захворювання горла , вам призначать певний тип ліків.

Чому болить горло?

Біль у горлі відома кожному. Як правило, все починається з першіння, відчуття печіння, після чого процес може посилитися більш сильними больовими відчуттями, особливо при ковтанні або розмовах. Найчастіше біль у горлі починається в ранковий час, причому від цього людина може прокинутися.

Хворобливі відчуття в горлі з’являються на тлі таких захворювань як ангіна, фарингіт або тонзиліт. Також горло може хворіти і при гострих респіраторних вірусних інфекціях. Пік захворюваності приходить на міжсезоння, коли знижується імунний захист і слизова горла стає мішенню для бактерій і вірусів.

Якщо говорити про причини, що викликають больові відчуття в горлі то серед них виділяють:

 • бактеріальні інфекції (стрептококове запалення);
 • віруси (причина розвитку фарингіту);
 • подразнення слизової хімічними агентами. Наприклад, це може бути дим від сигарет;
 • алергічна реакція;
 • низький рівень вологості (сухе повітря);
 • вживання дуже холодних продуктів (холодна вода, морозиво). Найчастіше так захворюють в спекотну пору року, коли у великій кількості вживаються холодні напої і морозиво.
Якими ліками лікуватися?

При перших же ознаках болю в горлі, краще не зволікати, і відразу приступати до лікування. Якщо симптом не усунути, то захворювання може перейти в хронічну форму. Якщо у вас горло болить часто, то ви цілком можете запідозрити низький імунний статус. Для того щоб уникнути частих хвороб, вам необхідно серйозно зайнятися зміцненням свого імунітету.

Якщо говорити про препарати, то їх в аптеках існує величезна безліч. Серед усього розмаїття виділяють такі групи ліків від болю в горлі:

 • антисептики;
 • анестетики;
 • комбіновані препарати;
 • ліки з імуностимулюючим впливом;
 • засоби народної медицини – збори лікарських трав.
Препарати з антисептичною дією

Препарати з антисептичною дієюАнтисептики для горла продаються в аптеках в різноманітних лікарських формах: пастилки, льодяники, таблетки та аерозолі. Ефект після кожного застосування антисептика триває близько 4-х годин. Лікарі не рекомендують захоплюватися такими препаратами, оскільки часте їх застосування може викликати проблеми з печінкою. Перед застосуванням цих препаратів уважно читайте інструкцію. Як правило, протягом перших 2-3 годин після прийому антисептичного препарату хворим не рекомендується ні їсти, ні пити, так як в такому випадку не буде ніякого лікувального ефекту від ліків.

Антисептичні препарати доречні при бактеріальних ураженнях горла, так як в першу чергу ці препарати справляються саме з бактеріями. Однак і при вірусних інфекціях їх також можна використовувати, так як ці ліки мають обволікаючу властивостями, що пом’якшує слизову горла і сприяє підвищенню місцевого імунітету.

Анестетики

Якщо антисептичні препарати проявляють протимікробну дію, то ліки-анестетики знижують больові відчуття. Ці засоби непогано усувають такі симптоми, як першіння і різкий біль. В основному анестетики випускаються у таблетованій лікарській формі, а також у формі пастилок.

Комбіновані препарати

Як правило, при лікуванні хвороб горла необхідно усунути відразу дві причини: придушити шкідливу мікрофлору і усунути больові відчуття. Для цього використовуються спеціальні препарати, які містять в собі, як антисептичні речовини, так і анестетики. Такі препарати випускаються, як правило, у формі полоскань для горла, аерозолів і пастилок для розсмоктування.

Годуючим мамам при запальних захворюваннях горла можна застосовувати Біопарокс і Декатилен

Імуномодулятори та лікарські трави

Імуномодулюючі лікарські препарати здатні підвищити імунний статус. Діють такі ліки більш «глибше». Лікування захворювання відбувається за допомогою підвищення імунного статусу, а організм вже самостійно справляється з хворобою.

Що стосується лікарських трав, то це трави, що використовуються для приготування відварів і настоїв. Для цих цілей використовується ромашка, деревій, календула, шавлія та інші трави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ЛІКУВАТИ БІЛЬ В ГОРЛІ

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАНЬ ГОРЛА