Дізнайтеся про найпоширеніші засоби, які використовуються при харчових отруєннях. Ці препарати повинні бути в кожній аптечці.

Харчове отруєння – досить поширена проблема, особливо в літній час, коли швидко псуються продукти. Крім того, влітку багато відправляються у відпустку за кордон, наприклад, до країн з невисоким рівнем санітарної культури, де ризик зараження кишковою інфекцією досить високий. Для того щоб швидко впоратися з проявами харчового отруєння, потрібно знати, якими ліками скористатися. Тут насправді все залежить від ступеня тяжкості захворювання. У деяких випадках достатньо буде дотримання дієти і посилене пиття, але в більш важких ситуаціях потрібно звертатися за допомогою до лікаря, який призначить спеціальні засоби.

Засоби, що відновлюють водно-сольовий баланс

Одним з найголовніших симптомів при отруєнні є діарея – часта дефекація рідким стільцем. У цьому зв’язку організм втрачає багато рідини, що загрожує зневодненням. Для того щоб запобігти надмірній втраті вологи організмом і не допустити підвищення кислотності внутрішнього середовища, потрібно застосовувати спеціальні засоби, що відновлюють водно-сольовий обмін. До складу таких препаратів входять солі калію і натрію. Подібні препарати часто випускаються у формі порошків, яких потрібно розчинити в певній кількості води.

Сорбенти

Для якнайшвидшого виведення токсичних продуктів при отруєнні застосовуються адсорбенти – препарати, на яких осідають отрути і шкідливі продукти обміну речовин. Найчастіше в якості адсорбентів застосовують активоване вугілля, і ентеросгель.

Активоване вугілля адсорбує на своїй поверхні гази, всілякі токсини рослинного і тваринного походження і патогенних збудників інфекції. Перед тим, як приймати активоване вугілля, уважно прочитайте інструкцію.

Також в якості сорбентів застосовуються препарати кремнію, наприклад у вигляді порошку (діоксид кремнію) або у вигляді гелю або пасти, виготовленої на основі органічного кремнію (ентеросгель). Що стосується ентеросгеля, то крім адсорбуючих властивостей, цей препарат також зупиняє діарею і володіє дезінтоксикаційними і обволікаючі властивості. Очисний ефект ентеросгеля також благотворно позначається на роботі печінки, нирок і кровотворної системи.

Спазмолітики

Нерідко харчові отруєння супроводжуються сильними болями, що виникають внаслідок спазмів гладком’язової мускулатури травного тракту. Усунути спазми можна за допомогою спеціальних спазмолітичних засобів. У гастроентерологічної практиці широко застосовуються спазмолітики на основі папаверину, дротаверину, комбіновані спазмолітичні засоби, а також селективних блокаторів кальцієвих каналів гладких м’язів шлунково-кишкового тракту.

Препарати на основі травних ферментів

При отруєнні порушуються практично всі функції травного тракту, зокрема вироблення шлункового соку, ферментів підшлункової залози і кишечника, що негативно відбивається на здатності організму перетравлювати їжу. Для того щоб поліпшити процес травлення застосовуються спеціальні препарати на основі травних ферментів (наприклад фестал або мезим), які розщеплюють білки, жири і вуглеводи .. Найчастіше такі лікарські засоби випускаються у вигляді таблеток, яких слід приймати по 1-2 драже під час їжі.

Пробіотики

Часто при харчових отруєннях страждає мікрофлора кишечника. Бактерії, що населяють різні відділи кишечника гинуть, і на їх місце може зайняти патогенна мікрофлора, в тому числі і грибки. Порушення у складі мікрофлори кишечника чреваті розвитком дисбактеріозу – стану, що характеризується почуттям розпирання в животі, больовими відчуттями, метеоризмом і іншими проявами.

Для усунення мікробного дисбалансу в кишечнику застосовуються спеціальні препарати пробіотики, що містять у своєму складі чисті культури корисних бактерій. Пробіотики, як правило, приймаються курсами відповідно вказівок в інструкції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКИ ВІД ДІАРЕЇ

ГАСТРИТ: ЛІКУВАННЯ

ОЗНАКИ ВИРАЗКИ ШЛУНКУ