Напевно, кожен з нас не з чуток знає, що таке пронос. Дізнайтеся, з допомогою яких засобів можна боротися з цією недугою. 

По суті

Діарея або пронос, – це стан, при якому наголошується частий рідкий стілець. Понос є сигналом, що вказує на наявність деяких захворювань шлунково-кишкового тракту. Найчастіше діарея розвивається у відповідь на гострі інфекційні захворювання (при харчових отруєннях, дизентерії, сальмонельозі та інших інфекціях). Також пронос може бути наслідком запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, алергії, або прийому деяких медикаментозних засобів.

Зазвичай, для лікування діареї виникає необхідність в лікарських препаратах. Однак призначати собі їх самостійно не можна. В залежності від причин, що призвели за собою такі наслідки, лікар призначить вам ті або інші лікарські засоби.

Натуральні засоби і адсорбенти

В якості допоміжних засобів при проносі використовуються препарати на основі рослинної сировини з в’яжучим ефектом. Це можуть бути, наприклад, збори трав, або спеціально виготовлені порошки. Однак, такі засоби рідко коли можуть виступати в ролі повноцінних лікарських засобів, і тому застосовуються в якості допоміжних.

При діареї доречне використання адсорбентів. До таких препаратів, наприклад, відноситься активоване вугілля. Адсорбенти мають властивість «збирати» на своїй поверхні шкідливі речовини, токсини, гази та інфекційні агенти. Для посилення ефекту активованого вугілля його необхідно розтовкти, так збільшується площа корисної поверхні препарату. Крім активованого вугілля як адсорбенти також використовуються поліфепан, смекта та інші препарати.

Препарати на основі лопераміду

ліки від діареїЛікарські засоби на основі активно діючої речовини – лопераміду застосовуються для лікування сильної діареї. Потрібно відзначити, що лоперамід – це речовина, що нагадує по своїй структурі опіатний наркотик, так як лоперамід зв’язується з тими ж рецепторами, але тільки лише в кишечнику. Препарати на основі лопераміду, як правило, безрецептурні так як не чинять знеболюючої дії.

Препарати на основі лопераміду надають гальмуючий ефект на перистальтику кишечника, і кас наслідок затримує просування калових мас. Проте тут треба бути гранично обережним, так як діарея сама по собі є фізіологічним процесом, за допомогою якого організм швидко позбавляється від великої кількості шкідливих речовин, токсинів і патогенних мікроорганізмів. Якщо ви уповільнюєте цей процес, то можете собі сильно нашкодити.

Препарати на основі мікроорганізмів

Для лікування діареї лікарі часто призначають препарати, які інфікують кишечник корисною флорою. Це можуть препарати, до складу яких входить кілька типів бактерій, наприклад Лінекс, що складається з лактобацил і ентерококів для тонкого кишечника і біфідобактерії, які благотворно позначаються на роботі товстого кишечника. Також одним з таких препаратів є Бактисубтил, зроблений на основі бактерій B. Subtilis і B. Cereus. Ці мікроорганізми виробляють органічні кислоти, завдяки яким знижується рівень рН, що згубно позначається на життєздатності патогенної мікрофлори.

Крім бактеріальних препаратів використовуються ще й грибкові. Одним з таких прикладів є засоби на основі дріжджових грибків. Такі ліки мають протимікробну дію, не даючи розмножуватися патогенним бактеріям, вірусам і деяким найпростішим. Крім того, такі препарати захищають слизову кишечника від хворобливого впливу бактерій.

У деяких випадках доречно і використання антибіотиків проти конкретного штаму збудника. Однак рішення про це прийматиме повинен виключно лікар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОНОСИ (ДІАРЕЯ)

ДІЄТА ПРИ ПОНОСІ