Обмін речовин вважає природним процесом. Однак метаболізм можна істотно змінити, якщо вживати нові ліки, винайдені експертами з Університету Нового Південного Уельсу.

Дослідженням у цій галузі займалися науковці з Австралії. Вони представили новий препарат, який здатний звернути назад негативні ефекти ожиріння у матері. У препарату є робоча назва NMN.

З допомогою цих ліків можна прискорити обмін речовин. За своїм впливом він схожий з ефектом тренувань. Вчені заявляють, що він корисний з точки зору боротьби з зайвою вагою у дітей, які народилися від матерів з ожирінням.

Як відомо, зайва вага у матері негативно позначається на метаболізмі у її дітей. Це може призвести до утворення деяких недуг. Фізична активність може нівелювати негативні наслідки материнського ожиріння. Проте не всі люди здатні змусити себе займатися спортом. Незважаючи на це, їм потрібно зменшувати масу тіла.

Медикамент піддали клінічних випробувань. Тестування провели на лабораторних гризунах. В рамках випробування самок мишей, матері яких страждали від ожиріння, садили на спеціальну дієту – на нормальне харчування або на жирний раціон. Одних тварин також змусили тренуватися, бігати – протягом дев’яти тижнів. Іншим потрібно було замість тренувань 18 днів вживати NMN.

У підсумку виявилося, що лікарський препарат набагато краще посилював роботу мітохондрій – енергетичних фабрик клітин. У мишей суттєво зменшився відсоток жиру, покращилася реакція на глюкозу, а також показники маркерів роботи мітохондрій.

В які терміни ліки з’являться на прилавках або в лікарнях, поки не уточнюється.

Джерело: 7mednews