Проста зміна часу прийому їжі може стати ефективною стратегією боротьби із зайвою вагою. До такого висновку прийшли дослідники з американського Інституту Солка.

Чи може складний процес боротьби із зайвою вагою вирішуватися простим зміною часу прийому їжі? Поки занадто рано говорити про те, наскільки це спрацює у людей, проте лабораторні дослідження на мишах показали, що обмеження харчування на період від 9 до 15 годин допомагає гризунам втратити вагу. Вони худнули навіть у тому випадку, коли вживали ту ж саму кількість калорій, що і миші в контрольній групі, які їли без всяких обмежень у часі. Але більше того, вже через два тижні після початку 38-тижневого дослідження гризуни істотно поліпшили свій рівень холестерину і цукру в крові, а миші, які страждали від ожиріння втратили 5% своєї ваги тіла.

“Нам ще занадто складно давати рекомендації з харчування людей на цій стадії досліджень – говорить автор дослідження Амір Зарінпар -… Але з людської перспективи можна говорити про складнощі процесу метаболізму. Вся справа не тільки в тому, яка кількість калорій приходить і йде. У певні періоди дня організм переробляє енергію по-іншому “.

Це дослідження стало ще одним підтвердженням концепції про те, що нашому тілу потрібні періоди голодування для того, щоб підтримувати здорову вагу. У той час як миші, які брали участь у дослідженні, отримували ту ж саму кількість калорій, їх дієти розрізнялися. Хтось споживав насичену жирними продуктами їжу, хтось комбінацію жиру з цукром, а хтось харчувався з усіх джерел. Але тільки в групі з обмеженням часу прийому їжі за часом були досягнуті результати, і найсильніше вони проявилися у мишей на жирній дієті.

Читайте також:  Лікар назвав 7 овочів, які допомагають схуднути та контролювати цукор у крові

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 СПОСОБІВ СХУДНЕННЯ ДЛЯ ЛЕДАЧИХ

ЛІКУВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ: ГОЛОДУВАТИ ЧИ НІ

ВЧЕНІ ПРОПОНУЮТЬ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ЇЖІ НА ПІВДНЯ