Практично всі люди в літню спеку ризикують перепити рідини. Тим часом, велика кількість випитої води може дуже несприятливо позначитися на роботі організму, – попереджаю експерти. На думку фахівців, навіть у вживанні чистої питної води потрібно дотримуватися помірності.

Вчені давно дискутують про те, скільки в точності води слід пити людині. Пиття чистої води нерідко пропагується як корисна звичка – але в черговий раз експерти вирішили нагадати про те, що дуже велика кількість води організму шкодить. Нефрологи Ден Нігойану і Стенлі Голдфар з Пенсільванського Університету прийшли в результаті аналізу цілого ряду наукових робіт до висновку про те, що «переконливих, підтверджених експериментально доказів того, що рясне пиття приносить здоров’ю користь, – немає».
 
Експерти вказують на те, що якщо пити дуже багато води, виникає ризик розрідження концентрації мінералів у крові, що грають украй важливу роль у нормальному функціонуванні організму.

«Таким чином, вода легше потрапляє всередину клітин нервової системи, що може викликати формування набряку мозку, здатного попросту вбити», – наводиться в пресі експертну думку.

Особливо небезпечним активне пиття води може виявитися для людей, що виконують високі фізичні навантаження, для спортсменів. Вважається, що для людей, що займаються спортом і важкою фізичною працею, норми споживання води підвищуються мало не вдвічі. Але медики рекомендують утримуватися від великої кількості води під час або відразу після заняття спортом, під час або відразу після роботи – щоб уникнути гіпергідратації організму, при якій починають виходити з ладу важливі системи. Такі симптоми як надзвичайна втома, м’язові спазми, нудота, відчуття тривоги, сплутаність або затьмарення свідомості, судоми, можуть вказувати на те, що організм «переводнений, і кров занадто розрідженна. Подібний стан може призвести до функції нирок, печінки та серця.
 
За словами медиків, для відновлення мінерального балансу, порушеного через сильне потіння, необхідно порівняно невелику кількість вологи. Наприклад, для відновлення балансу рідини в організмі після тренування цілком достатньо півлітра води.

Читайте також:  Імунолог розповів, що відмова від переробленого м'яса допомагає продовжити життя

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ РАДЯТЬ ПИТИ ТЕПЛУ ВОДУ

ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ?

ЧИМ ЗАМІНИТИ ПИТНУ ВОДУ: НАЙКОРИСНІШІ ФРУКТИ ТА ОВОЧІ