Британські вчені дійшли висновку про те, що сніданок, можливо, не є найважливішим прийомом їжі протягом дня. Виявилося, що він не запускає процес метаболізму і не допомагає їсти менше протягом дня, як це було прийнято вважати довгі роки.

Вчені з Університету Бата з’ясували, що правило, яке десятиліттями озвучується про корисність сніданку, як головної страви дня, можливо, не відповідає дійсності. Хоча й представники науки, і дієтологи постійно говорять про те, що саме ранковий прийом їжі забезпечує швидкість процесів метаболізму, і що після щільного сніданку ми менше їмо протягом дня, насправді, це не відповідає істині.

Читайте також:  Які кавові звички змушують вас старіти швидше

Всупереч поширеному твердженню, від прийому або пропуску сніданку ніяк не залежить кількість, розмір порцій і калорійність їжі, яку людина споживає протягом дня. Отже, сніданок не є тим самим “спусковим гачком метаболізму”, яким його прийнято сприймати вже дуже багато років. Насправді, гарне здоров’я людей, які з’їдають хороший сніданок, пояснюється тим, що вони в цілому дотримуються правильної дієти, а не навпаки.

Спостереження протягом шести тижнів показали, що ніяких змін у швидкості метаболізму у тих, хто нічого не їсть на сніданок і тих, хто споживає по 700 калорій вранці, не спостерігається. Навіть, навпаки, ті хто пропускали сніданок за день споживали менше калорій, тому що нічого не компенсували за обідом і вечерею. Це спростовує твердження про те, що пропуск сніданку змушує людину накидатися на їжу протягом дня, і тому сніданок корисний.

Читайте також:  Сухість і лущення: як захистити губи в холодну пору року

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯКИМ НЕ ПОВИНЕН БУТИ СНІДАНОК

ВЧЕНІ НАЗВАЛИ КРАЩІ ВАРІАНТИ СНІДАНКІВ

10 ШКІДЛИВИХ СНІДАНКІВ