Бажання їсти , хоча за всіма законами здорового глузду вже повинні бути ситі , гарантовано призводить до набору зайвих кілограмів. Але медики вважають , що почуття голоду можна взяти під контроль , якщо вміти визначати гормональну природу своїх харчових звичок.
 
Медики вважають , що в багатьох випадках підвищений апетит є наслідком «гри» гормонів. Тримати його під контролем допомагають не надто складні способи .
 
Так , щоб підтримувати нормальний баланс « гормону апетиту » греліну в порядку , – важлива наявність щоденних вправ , гарного сну , а також достатньої кількості білка в раціоні. Якщо дістав голод , краще всього з’їсти 100-150 грамів відвареного пісного м’яса або таку ж порцію квасолі , багатою рослинними білками , причому строго без хліба , дають пораду фахівці. Вуглеводи , на відміну від білків , провокують посилення викиду « гормону апетиту ».
 
Також хорошим засобом проти гормональних нападів апетиту є прості , але інтенсивні вправи – кілька махів руками , ногами , присідань. Аеробні фізичні вправи найкраще допомагають знизити рівень лептину – гормону, що відповідає за здатність організму зупинитися під час їжі. У людей з надмірною вагою виробляється підвищена норма лептину , в результаті чого їх мозок ігнорує сигнали про насичення і піддається ілюзії голоду.
 
Крім цього , лікарі помітили , що у людей , які в стані стресу пили міцний чорний чай або просто жували жуйку , був знижений рівень гормону кортизолу : він був на 10-12% нижче , ніж у інших . Підвищений рівень кортизолу говорить про реакцію організму на перенесений стрес – він провокує і тягу до високовуглеводних продуктів , змушуючи заїдати переживання солодощами та булочками . Тому медики вважають , що вміти правильно релаксувати – дуже важливо.
 
Регулярне статеве життя (два і частіше рази на тиждень) підтримує на належному рівні «гормон сексу» естроген. Його недолік сприяє зниженню рівня серотоніну і підвищенню кортизолу в організмі , посилюючи тягу до жирних , гострим і солодким продуктам. Дослідження показують , що люди, які ведуть регулярне статеве життя , значно рідше страждають харчовими розладами і зайвою вагою в порівнянні з іншими.

Читайте також:  Сухість і лущення: як захистити губи в холодну пору року

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНО 3 ПРИХОВАНІ ПРИЧИНИ ЗАЙВОЇ ВАГИ

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ПЕРЕСТАТИ ЇСТИ ЗАЙВЕ