Чому в одружених чоловіків рівень тестостерону нижчий, і чи сильно падає рівень гормону з віком. Все про натуральні способи підвищення тестостерону.

Найважливіший чоловічий гормон

Тестостерон вважається найважливішим чоловічим статевим гормоном. Саме він відповідальний за формування чоловічих статевих ознак, сексуальну та еректильну функцію. Плюс, ріст м’язової тканини був би неможливий без тестостерону.

Всупереч поширеній думці, тестостерон не пов’язаний з високим рівнем агресії навпаки, у чоловіків, схильних до агресії, рівень кортизолу високий, а тестостерону – низький, оскільки стресовий гормон кортизол знижує рівень тестостерону.

Тестостерон і закоханість

Наукові дослідження, показують, що у закоханих чоловіків падає рівень тестостерону. Судячи з усього, це є своєрідним захисним механізмом для формування стабільної пари і народження дитини.

Цікаво, але батьківство і догляд за маленькою дитиною також знижують рівень тестостерону, але лише на деякий час. Через 2-3 роки після початку відносин рівень цього гормону відновлюється, дозволяючи чоловікові «знову рватися в бій».

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Зниження тестостерону з віком

У матеріалі “Метаболізм після тридцяти” ми згадували, що хоча рівень тестостерону у чоловіків дійсно знижується з віком, але не так значно, як багато хто думає – у віці 35 років секреція тестостерону всього на 5% нижче, ніж в 25.

Істотне падіння рівня цього гормону починається лише після сорока років, знижуючись приблизно на десять відсотків кожні п’ять років. Ближче до п’ятдесяти років рівень тестостерону у чоловіків становить не більше 60% від рівня двадцяти п’яти років .

Добавки для підвищення тестостерону

Перш ніж говорити про препарати для підвищення тестостерону, логічніше почати з вітамінів і мінералів, дефіцит яких знижує цей рівень. Включивши їх в свій раціон, ви доб’єтеся не тільки підвищення рівня тестостерону, але і просто поліпшите здоров’я.

Брак цинку, магнію і вітаміну D тісно пов’язана з падінням рівня чоловічого статевого гормону. Але важливо, що при прийомі цих мінералів рівень лише відновлюється до нормального, і самі по собі цинк і магній не підвищують тестостерон.

Читайте також:  Чому важливі сушильні камери для обробки деревини?
Натуральні методи підвищення тестостерону

Якщо говорити про дозування, то щодоби чоловікові необхідно 10-20 мг цинку, 400-1000 МО вітаміну D і 350 мг магнію. Крім цього, вживання 2 грамів кальцію на добу надає позитивний ефект на тестостерон, але кальцій краще пити циклами.

Переважна більшість українських чоловіків страждає нестачею цих мікроелементів. Наприклад, якщо у вас часто зводить кінцівки судомою, то це одна з ознак недостачі магнію, а знижений імунітет і ламкі нігті – нестачі цинку.

Ожиріння і рівень тестостерону

Зайва вага є одним з найважливіших факторів зниження тестостерону, оскільки жирова тканина здатна конвертувати чоловічий статевий гормон в жіночий. Чим більше у чоловіка жиру, тим нижче у нього рівень тестостерону і вище рівень естрогену.

Високий рівень жіночих гормонів у чоловіка допомагає утилізувати вільні жирні кислоти з крові в жирову клітковину, що знижує ризик закупорки судин. Але очевидно, що накопичення жирової маси посилюється, а ожиріння йде за жіночим типом.

Читайте також:  Лазер для удаления тату от Alvi Prague: чистый лист для вашей кожи
Тестостерон і фізичні навантаження

Чим менше в організмі чоловіка жиру, тим менше тестостерону перетворюється в естроген – схуднення однозначно призводить до нормалізації рівня тестостерону. До того ж, чим цей рівень буде ставати вищим, тим швидше буде згоряти жир.

Що стосується силового тренінгу, то він істотно підвищує рівень тестостерону, оскільки гормон необхідний організму для росту і підтримки м’язів. Але не бійтеся, високий рівень тестостерону не призводить до облисіння, як вважалося раніше.

Усунення дефіциту таких мікроелементів, як цинк і магній – один з найпростіших способів нормалізувати тестостерон. Крім цього, позбавлення від зайвого жиру і заняття силовими тренуваннями також надають позитивний ефект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК БОРОТИСЯ З ДЕФІЦИТОМ ТЕСТОСТЕРОНУ

СІМ ФАКТІВ ПРО СТАТЕВИЙ ПОТЯГ