Незвичайному дослідженню хіміка Ганни Марі Хелменштайн на тему «випускання газів» присвячена публікація, що з’явилася у виданні Medical Daily. Які пуки найнебезпечніші? Чому гази, які випускаються з кишечника так сильно відрізняються від інших запахів? Відчого кожна людина, як правило, воліє гази, випущені ним самим? На ці нагальні питання спробувала знайти відповіді фахівець.
 

Випускання газів – як би люди не звикли соромитися цього явища – являє собою невід’ємну частину процесу людського травлення. Причина утворення газів в кишечнику в тому, що під час їжі людина заковтує разом з їжею азот і кисень, які у вигляді пухирців відправляються гуляти по нашому організму, з’єднуючись з атомами водню, вуглекислого газу та метану. У підсумку вони добираються до кишечника і виходять з людини через задній прохід. Це єдиний спосіб для нашого організму позбавитися від них.
 
У своєму дослідженні Хелменштайн стверджує, що щодня всі люди випускають гази близько 70 млрд раз, але тільки 10% з цих запахів здаються нам знайомими. Автор задається питанням: чому гази, які випускаються з кожного з нас так відрізняються по запаху від газів інших? І чому наші власні пуки турбують нас менше, ніж чужі?
 
Причина, на думку дослідника, в тому, що якість запаху залежить від складу мільйонів бактерій, що мешкають в кишечнику. А той факт, що кожен воліє вдихати запах, пущений їм самим, говорить про те, що цей запах насправді йому знайомий.
 
Однак причина цього явища, вважає хімік, прихована набагато глибше. Неприємний запах сигналізує або про отруйність, або наявність небезпечних бактерій, або зіпсованість (згадаймо запах «протухлої» їжі). Таким чином, не виключено, що людина уникає неприємних запахів, пущених іншими, в цілях інстинктивного самозахисту від можливих небезпек. Негігієнічні об’єкти, включаючи тварин і людей, можуть послужити джерелом якого-небудь захворювання. Єдине виключення з цього правила – рідна мати, яку не турбують гази дитини, завдяки чому вона і може спокійно займатися її гігієною.
 
Цікаво також, що найнебезпечніші гази – ті, що ми випускаємо беззвучно. Розпізнає і класифікує гази передня частина кори мозку, що передає інформацію про очікуваний неприємний запах іншим його частинам. Причина небезпеки беззвучних пуків в тому, що вони не залишають людині часу на «правильну реакцію».

Читайте також:  Дієтолог розповіла, який напій небезпечний під час застуди

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙКРАЩІ ТА НАЙГІРШІ ПРОДУКТИ ПРИ МЕТЕОРИЗМІ

7 БЕЗНЕВИННИХ ЗВИЧОК, ЯКІ Б’ЮТЬ ПО ЗДОРОВ’Ю

НЕТРИМАННЯ КАЛУ І ГАЗІВ