Будьте грамотні в лікуванні респіраторних захворювань. Правильна тактика під час застуди вбереже вас від ускладнень. 

ГРЗ, ГРВІ, Грип…

 

Щорічно сотні мільйонів людей на планеті хворіють тими чи іншими респіраторними захворюваннями. ГРЗ, ГРВІ та грип – ось, що ми чуємо, коли лікарі кажуть про звичну для нас застуду. Давайте ж докладніше розберемося, що собою представляє кожне зі згаданих захворювань. У чому подібність, а в чому принципова відмінність? 

Отже, ГРЗ (гостре респіраторне захворювання) – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке викликається вірусами, бактеріями та іншими інфекційними агентами. Передається ГРЗ повітряно-крапельним і / або контактно-побутовим способом. У разі, коли у хворого присутня бактеріальна інфекція, при лікуванні часто потрібні антибіотики.

ГРВІ (гостре респіраторне вірусне захворювання) – це різновид ГРЗ, проте це група респіраторних захворювань, які викликаються тільки різними вірусами (віруси грипу, парагрипу, риновіруси, аденовіруси і реовіруси).

Грип є одним з різновидів ГРВІ (гострих респіраторних вірусних захворювань), який викликається безпосередньо вірусом грипу. Тому не варто всі ГРЗ і ГРВІ плутати з грипом. 

Як правило, лікарі ставлять діагноз грип, коли на підставі зданих аналізів це підтверджує лабораторний висновок. На підставі первинного огляду та опитування зазвичай лікар не може бути впевнений, що збудник захворювання – саме вірус грипу (їх теж буває кілька видів) і найчастіше ставить більш загальний діагноз ГРВІ, якщо ж лікар припускає, що крім вірусної інфекції присутня ще й бактеріальна, діагноз в цьому випадку звучить як ГРЗ. Грип зазвичай відрізняється у своїй симптоматиці різким підвищенням температури, часто вище 38 С, м’язовими болями, однак практично відсутні такі симптоми, як нежить, першіння в горлі, переноситься він важко, а також небезпечний ускладненнями. 

Це повинен знати кожен!

Якщо ви захворіли, то перше, що вам потрібно зробити – це взяти лікарняний і залишитися вдома. Прийшовши на роботу, ви можете заразити багатьох людей у ​​громадському транспорті, а також своїх колег. 

Рекомендується прийом великої кількості пиття (не менше 2 л на день). Це можуть бути різні чаї, морси, відвар шипшини, компоти. Рясне пиття допомагає організму швидше позбутися від токсинів, які утворюються, як продукт життєдіяльності вірусів. 

Якщо у вас піднялася температура, то не поспішайте її збивати! Підвищуючи температуру, організм мобілізує специфічні білкові комплекси (інтерферони) на боротьбу з вірусом. Тому температуру до 38 градусів лікарі не рекомендують збивати. Так ви тільки ослабите свій організм. 

Боротися з вірусом можна за допомогою спеціальних противірусних засобів, а також лікарських препаратів, що підвищують імунний захист (імуномодулятори). Не рекомендується прийом антибіотиків при грипі чи ГРВІ, так як вони на віруси не діють, тому для лікування є даремними і лише додатково послаблять організм. Прийом антибіотиків рекомендується тільки при наявності бактеріальної інфекції і лише за призначенням лікаря. Саме лікар правильно підбере потрібний антибіотик і необхідну схему лікування. Експериментуючи з лікуванням антибіотиками самостійно ви можете ще більше нашкодити організму і отримати зовсім не бажані наслідки. 

Кашель – супутній симптом

КашельПрактично всі ГРЗ (гострі респіраторні захворювання), в тому числі і ГРВІ, на певних стадіях протікання захворювання супроводжуються кашлем. Про нього, мабуть, варто сказати окремо. Кашльовий рефлекс виникає через те, що відбувається подразнення рецепторів слизових оболонок дихальних шляхів. Це цілком фізіологічний акт, за допомогою якого людина позбувається від мокротиння, яке скупчується. 

На жаль, рясним питтям і прийомом вищезазначених засобів з кашлем не впоратися. А боротися з кашлем потрібно, так як вчасно не вилікуваний кашель може перерости в хронічний бронхіт, або можуть виникнути серйозні ускладнення, такі як пневмонія. 

Тому лікарі в схему лікування ГРЗ обов’язково включають препарати для лікування кашлю. Чим раніше ви впораєтеся з кашлем, тим менше проблем він доставить вашому організму в майбутньому. 

Як побороти кашель?

Лікувати кашель можна за допомогою народних засобів. Гаряче молоко з медом і маслом, а також спеціальні трав’яні збори мають позитивну дію. Однак лікування народними засобами, як правило, триває довго, і з його допомогою не завжди можна домогтися бажаного ефекту. Тому, щоб не ризикувати здоров’ям і можливими наслідками, додатково рекомендується використовувати лікарські препарати від кашлю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОМИЛКИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГРИПУ

ПРАВИЛА САМОЛІКУВАННЯ ПРИ ГРЗ