Особиста медична книжка або ж санітарна книжка – це документ, який є свідченням стану здоров’я працівника, який пов’язаний з діяльністю в обслуговуванні населення, а також іншими видами робіт вимагають періодичних медичних оглядів.

Оформлення медичної книжки обов’язково в тих випадках, коли працівники задіяні в наступних галузях:

– на підприємствах харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі;
– на підприємствах водопровідної споруди;
– виробництво, транспортування, зберігання та реалізація медикаментів;
– дошкільні, лікувально-профілактичні та навчально-виховні заклади;
– побутове та комунальне обслуговування населення;
– косметичні та медичні послуги.
– інші галузі, робота в яких передбачає проведення обов’язкових профілактичних медичних обстежень.

На сьогоднішній день санітарна (медична) книжка в Києві, а також в інших містах України видається всім працюючим в порядку, який передбачений законодавством. В першу чергу медична книжка заводитися для того, щоб якомога краще убезпечити роботу і попередити різні професійні захворювання. Медична книжка відображає результати проведених лікарями оглядів, лабораторні, а також рентгенівські дослідження, дані про профілактичні щеплення та різного роду відмітки про перенесені інфекційні захворювання.

Крім цього мед книжка також відображає результати складання іспитів по санітарному мінімуму і, звичайно ж, висновку лікаря про допуск до роботи. Медична книжка – це результат проведення цілого переліку необхідних обстежень, оглядів лікарів-фахівців, здачі аналізів, які були встановлені Міністерством охорони здоров’я. У разі, коли даний документ відсутній, роботодавець має повне право на те, щоб не допустити свого працівника до його прямих обов’язків. Якщо ж працівник допускається до виконання своїх обов’язків без медичного огляду, то роботодавець і його підлеглий несуть повну відповідальність, яка передбачена законодавством України. При цьому книжка медична завжди повинна перебувати під контролем у санітарно-епідеміологічної служби, яка контролює своєчасність проходження обов’язкових медкомісій. Терміни проходження таких комісій повністю залежать від життєдіяльності людини і встановлюються виключно Міністерством охорони здоров’я.

Медичний огляд по санітарним книжкам залежить від вашої професії і проводиться тільки в тому випадку, якщо ваша професія або місце роботи до цього зобов’язують.

Оформлення санітарної книжки може бути двох видів: первинне (1 раз за весь час) або повторне (через кожних пів року), від цього ціна на медогляд може змінюватися.

Для оформлення санітарної книжки при собі необхідно мати:

  • Фото 3х4 (1 шт);
  • Результат флюорографії з трикутною печаткою за останній рік (копія);
  • Паспорт;
  • Аналіз калу в пластиковому контейнері (1 ч.л.).

Медицинская книжка, форма №1 – это медицинский документ для работы в Украине, который говорит о том, что человек не болеет. Оформить ее в Киеве можна в медцентре Медикол.

*На правах рекламы