Наша зовнішність відображає те, як ми себе почуваємо. Коли ми дивимося на обличчя іншої людини, ми вже вирішуємо в голові, підійти до неї або, навпаки, обійти її і не чіпати. Таким чином, з кимось хочеться завести близьке знайомство, а іноді буває, що зовнішність відштовхує. На перший погляд, лице дає величезну кількість інформації про те, як ми себе почуваємо. А що ж фізіономія говорить про нас, коли ми не висловлюємо емоції? Як з’ясовується, лице говорить про нас набагато більше, ніж можна собі уявити.

Які сигнали посилає нам лице

За останні кілька років автор статті Алекс Джонс, лектор при університеті Суонсі (Велика Британія) провів кілька досліджень. У своїх спостереженнях він розглядав такі питання:

  • як наші особливості характеру і темпераменту позначаються на обличчі;
  • як симптоми депресії змінюють обличчя і чому воно стає непривабливим з точки зору суспільства;
  • як макіяж видає характер.

Але найважливіші сигнали, які дає нам обличчя, стосуються здоров’я.

Лице – немов біологічний щит, і ми читаємо, що на ньому написано. Ми завжди зацікавлені в тому, що лице говорить нам. Нас приваблюють лиця, які виглядають здоровими. Ми уникаємо тих, хто виглядає хворими. Згадайте про відчуття, яке ви, можливо, відчували під час їзди на поїзді або на автобусі біля того, хто виглядав хворим. Питання, що ж робить обличчя здоровим в наших очах, є найцікавішим.

Є багато історичних прикладів людей, які змінювали зовнішній вигляд лиця, щоб здаватися більш здоровим. Такі питання, як вплив індексу маси тіла на форму обличчя або гладкість текстури шкіри, грають певну роль в тому, наскільки ми виглядаємо привабливо. Насправді колір обличчя видається для нас найбільш важливим питанням.

Такі питання, як вплив індексу маси тіла на форму обличчя або гладкість текстури шкіри, грають певну роль в тому, наскільки ми виглядаємо привабливо.

На фотографіях світліші області показують, де шкіра здорових людей яскравіша (зліва), червоніша (середнє фото), і жовтіша (праворуч).

Читайте також:  Де зробити МРТ в Івано-Франківську?

Відтінки обличчя

Про що говорять відтінки жовтого і рожевого на лиці

Раніше проведені дослідження виявили, що лиця зі світлою шкірою, рожевим і жовтуватим відтінком вважаються більш здоровими. Цей показник був однаковий у всіх етнічних групах. Є зв’язок між фізіологічними процесами людини і кольором обличчя: наприклад, світла шкіра більше вбирає вітаміну D. Вітамін D запускає імунітет. Більш рожевий колір обличчя свідчить про те, що кров насичена киснем і досить добре циркулює в організмі.

Виявляється, жовтуватий колір шкіри свідчить про те, що її власник має раціон, збагачений фруктами і овочами. Органічні пігменти в цих продуктах, відомі під назвою каротиноїди, є надзвичайно корисними для здоров’я. Завдяки каротиноїдам шкіра сяє. Вельми цікавий той факт, що засмага також підсилює жовтизну шкіри, і лице тоді набуває здорового вигляду. Варто згадати, що жовтизна, викликана наявністю каротиноїдів в організмі, – краще для здоров’я, ніж жовтий відтінок шкіри після пляжу або солярію. Секрет здорового зовнішнього вигляду полягає не тільки в необхідності їсти більше фруктів і овочів. Все набагато складніше.

Читайте також:  Де зробити МРТ в Івано-Франківську?
Які ознаки хвороби видні на лиці

Наприклад, темні кола під очима або розацеа (червоні вугри), турбують багатьох людей. Досить виявити в Інтернеті, як часто в пошуковій системі Google люди шукають відповіді на нагальні питання. І кола під очима, і розацеа однозначно впливають на загальний колір шкіри обличчя.

Як відрізняється колір обличчя в людей різної національності

У своєму дослідженні автор статті Алекс Джонс попросив спостерігачів оцінити стан здоров’я за зовнішнім виглядом. Він також попросив порівняти колір обличчя на різних фотографіях і визначити, де присутні ознаки гарного самопочуття, а де – ознаки хвороби. Для порівняння використовувалися зображення людей різних національностей, в тому числі жителів Кавказу. Є докази того, що колір шкіри з жовтуватим відтінком, рожевим і світлим вважаються здоровими і у людей інших національностей також. Схоже, незалежно від расової приналежності, такі тони шкіри вважаються привабливими у всіх народів.

Шкіра

Дослідження показало, що жовтий відтінок обличчя свідчить про хороший стан здоров’я, що підтверджують раніше проведені спостереження. Світла шкіра під очима і рожеві щоки грають важливу роль також, згідно з результатами опитування. Хоча, в даному випадку думки вчених суперечливі. Пару років назад вони заявляли, що рум’янець може бути сигналом про хворобу.

Які сюрпризи принесло дослідження

В ході експерименту вчені акуратно змінили колір обличчя на фотографіях, висвітлили шкіру під очима і зробили рум’янець на щоках. А на інших знімках затемнили шкіру під нижньою повікою і додали зеленуватий відтінок на вилиці. Відповідно, опитані в ході експерименту чітко озвучили, хто виглядає краще і здоровіше.

Читайте також:  Де зробити МРТ в Івано-Франківську?

Одна фотографія говорить про відмінний стан здоров’я. Інша, навпаки, свідчить про нездужання.

Цікаво, що коли дослідники змінили колір шкіри в інших зонах обличчя – припустимо, висвітлили щоки і додали почервоніння під очі або затемнили щоки і додали зелені під очі – їх чекали сюрпризи. З огляду на величезну кількість досліджень, які свідчили, що світла шкіра і рожевий колір обличчя – завжди виглядають красиво, то результат експерименту здивував автора статті. Ознаки здоров’я лиця – це світла шкіра тільки під очима і рожеві щоки. В інших місцях це інакше сприймається.

Відтінки шкіри

Припустимо, рожеві щоки – показник здоров’я, а ось червоні очі – навпаки, ні.

У заключному дослідженні автор експерименту Алекс Джонс визначив, що рожеві вилиці і світла шкіра під очима однозначно вказують на гарне самопочуття. А ось темна шкіра під очима нікого не робить здоровим. Те ж саме стосується блідих щік з зеленуватим відливом. Це завжди вказує на хворобу.

Тож не дивно, що такі косметичні засоби, як консилер і рум’яна, дуже популярні серед жінок, так як вони покращують колір обличчя в тих зонах, які мають найбільше значення для оцінки стану здоров’я. Правда, відмінний сон вночі і регулярні заняття спортом завжди допоможуть поліпшити колір обличчя.

Джерело: TheConversation

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДІАГНОСТИКА ПО ОБЛИЧЧЮ

ЯК ПОЛІПШИТИ СТАН ШКІРИ: 10 СПОСОБІВ