Артеріальний тиск залежить від стану артерій в організмі людини. Якщо стінки судин міцні, пружні і гладкі, то кров’яні тільця будуть легко проходити по ним, переносячи кров з легенів до серця, насичуючи його киснем. Високий тиск створює напругу на стінки артерії, пошкоджуючи їх структуру. В результаті відбувається накопичення жирового нальоту. Такі утворення роблять канали судин вузькими і жорсткими, тим самим блокуючи прохідність потоку крові. Давайте дізнаємося в деталях про наслідки високого тиску для організму людини.

Високий тиск і пов’язані з ним ризики для здоров’я людини
1. Аневризма

Підвищений тиск провокує ослаблення стінок кровоносних судин. Внаслідок такого порушення стінки артерії можуть пошкодитися настільки, що відбудеться внутрішнє крововилив. Розрив може статися в будь-якому місці, однак, найчастіше це відбувається в аорті, яка знаходиться біля самого серця. Варто пам’ятати, що якщо стінки артерії вже пошкоджені, то навіть низький артеріальний тиск не зможе попередити утворення аневризми.

2. Хвороба коронарної артерії (ХКА)

Високий тиск може спровокувати таку патологію, як ХКА – хвороба серця, при якій відбувається накопичення бляшок в артеріях, розташованих близько до серця. Вони уповільнюють кровотік і порушують серцевий ритм (аритмія). Хвороба серця супроводжує больовий синдром в області грудної клітини. Повне блокування стінок кровоносних судин викликає серцевий напад.

3. Інфаркт

Підвищений тиск провокує масове накопичення жирових бляшок в стінках артерії. У підсумку формується глобула, яка може повністю заблокувати кровотік. Такий процес провокує серцевий напад. Інфаркт – хвороба серця при якій м’язи серця страждають від дефіциту кисню і поживних речовин, завдаючи йому серйозні пошкодження.

Ознаками інфаркту будуть больовий синдром і тиск в області грудної клітини, рідше в руці, шиї і щелепної м’язі. Також хвороба серця викликає знижений артеріальний тиск, нудоту і блокує нормальний доступ кисню в легені. Якщо у людини присутня хоч одна ознака інфаркту, варто негайно викликати швидку допомогу.

4. Хвороба периферичної артерії (ХПА)

Підвищений тиск провокує ХПА – патологію, схожу з хворобою коронарної артерії. Це захворювання пошкоджує стінки кровоносних судин, розташованих далеко від серця – руки, ноги, голову і шлунок. Головними симптомами патології буде втома, біль і судоми в кінцівках. Больовий синдром знижений при спокійному стані, і навпаки, зростає при активній діяльності. Якщо не почати терапію ХПА своєчасно, то наслідки будуть такі захворювання, як інсульт, виразкові утворення, відсутність нормального кровотоку в ногах і навіть ампутація кінцівок.

5. Серцева недостатність

Високий тиск провокує ще одну хворобу серця. Серцева недостатність – звуження судин артерії, що блокує нормальний кровотік. Викликає збої в ритміки серця, зношуючи його до тих пір, поки орган не починає скорочуватися настільки слабо, що не може доставити кров в інші частини тіла.

6. Збільшене серце

Підвищений артеріальний тиск викликає збільшення серцевого м’яза. Дана хвороба серця провокує блокаду кровотоку, внаслідок чого м’язові волокна серця починають рости і збільшуватися. Зі збільшенням органу, функціональність його роботи стає скрутною. Хвороба серця блокує насичення органу киснем і поживними речовинами, збільшуючи його в розмірах і представляючи небезпеку для здоров’я людини.

7. Інсульт

Першопричиною крововиливу в головний мозок є високий тиск. Існує два типи патології. Геморагічний: ослаблені артерії розриваються в мозку. Другий-ішемічний, при якому відбувається утворення згустку, що блокує кров’яний потік до клітин мозку. Підвищений тиск провокує інсульт, наслідком якого стає відмирання клітин мозку з подальшою відмовою фізичної моторики, частин обличчя і мовної здатності.

Серед основних ознак інсульту виділяють слабкість в руках, опущена одна частина лицьових м’язів, проблеми з мовленням. Якщо людина виявив хоч один із симптомів захворювання, необхідно негайно викликати швидку допомогу і отримати належну допомогу.

8. Недоумство

Високий тиск викликає скупчення бляшок в артеріях, які насичують мозок людини киснем і живильними речовинами. Таке накопичення призводить до уповільнення кровотоку до решти частин тіла. Така патологія називається «судинною деменцією».

Високий артеріальний тиск порушує роботу пам’яті, мови, думок і навіть гостроту зору. Розвивається захворювання повільно, тому діагностувати на ранніх стадіях його дуже важко. Симптоми недоумства яскраво виражені при інсульті.

9. Ниркова недостатність

Другорядною причиною ниркової недостатності є підвищений тиск. Високий артеріальний тиск звужує судини, які функціонують біля нирок. Судини працюють для відтоку додаткової рідини і відходів їх життєдіяльності. Такі артерії називаються нефронами. Вони відповідають за насичення нирок поживними речовинами і достатньою кількістю приходить крові. На жаль, такою блокадою високий тиск може повністю зупинити роботу нирок.

10. Захворювання зорових органів

Якщо протягом тривалого часу людини турбує підвищений тиск, то такий процес уповільнює приплив крові до світлочутливого шару тканини у внутрішній області очного яблука. Також відбувається уповільнення кровотоку в зоровому нерві, що посилає сигнали в головний мозок.

Високий тиск сприяє утворенню рідини під сітківкою ока, призводить до спотворення зорових функцій. Зафіксовано пару випадків, коли високий артеріальний тиск провокував часткову і повну втрату зору.

11. Проблеми інтимного характеру у чоловіків

Високий тиск уповільнює приплив крові в різних частинах тіла. Порушення ерекції може виникнути через недостатній припливу крові в статевий орган. Якщо чоловік не має інших причин, які могли б викликати таку дисфункцію, слід виміряти і контролювати рівень артеріального тиску.

12. Відсутність статевого потягу у жінок

Реакція жіночого організму змінюється в залежності від сили припливу крові до піхви до і під час статевого акту. Блокада кровотоку до жіночих статевих органів призводить до слабкого збудження, а також утруднення при отриманні оргазму. Підвищений тиск провокує втому і пригнічує жіночий потяг.

13. Пошкодження кісткового матеріалу

Високий тиск призводить до виведення кальцію з сечею з організму людини. Вважається, що підвищений тиск провокує вимивання і виведення мінералів з кісток, тим самим послаблюючи і пошкоджуючи їх структуру. Кістки стають вразливими до переломів, вивихів і травм. Особливо до такої проблеми схильні люди похилого віку.

14. Апное уві сні

Така патологія викликає короткочасну зупинку дихання під час нічного відпочинку. Підвищений тиск призводить до апное уві сні, підвищуючи тиск, тим самим створюючи замкнуте коло. Таку проблему слід лікувати негайно, щоб позбутися від двох проблем одночасно.

Високий тиск призводить до утворення численних патологій, в основному, внаслідок блокади і накопичення жирових бляшок у кровоносних судинах. Людина, що має підвищений тиск, повинна звернутися до лікаря, щоб отримати належну допомогу і запобігти проявам цілої низки інших серйозних захворювань.

Джерело: WebMD