Якщо ви в короткий час добралися до дна бульбашки або випиваєте останню таблетку з пачки, то це перша ознака надмірного використання ліків. Американські експерти виділили 6 лікарських препаратів, якими найчастіше зловживають.

Безрецептурні знеболюючі

Існує два типи без рецептурних знеболюючих: ацетамінофен, який також продається під торговою маркою тайленол, і нестероїдні протизапальні ліки, до яких відносяться нурофен і аспірин. Багато людей інформовані про те, як небезпечні рецептурні знеболюючі, при цьому вони вважають, що звичайні таблетки від болю не становить небезпеки. У той час, як тайленол відносно безпечний при правильному використанні, він може викликати ушкодження печінки, якщо його приймати неналежним чином. Аналогічні проблеми для здоров’я викликають і інші “звичайні” знеболюючі. Замість того щоб випити таблетку при перших ознаках невеликого болю, спробуйте грілку з гарячою водою, масаж або теплу ванну.

Читайте також:  Найбільш поширену причину втрати зору назвав фахівець

Снодійні та заспокійливі

Не так давно професіонали в галузі медицини озвучили свої побоювання з приводу надмірного використання бензодіазепінів – класу ліків, які застосовуються для лікування тривожних станів і безсоння. Найбільш популярним з них є ксанакс. Проблема в тому, що вони викликають сильну залежність. Як тільки людина відмовляється від їх використання, то її нервовий стан прогресує. Лікарі рекомендують пацієнтам з тривожним станом займатися спортом і скорочувати вживання кофеїну, замість того, щоб безперервно ковтати ксанакс.

Ліки від застуди

Ніякі ліки від застуди не допоможуть вам скоротити тривалість застуди. Насправді, деякі лікарі і натуропати вважають, що ці таблетки або сиропи тільки збільшують тривалість хвороби, так як частково відключають натуральний захисний механізм нашого організму. Тому, коли ви простудитесь, то просто пийте більше води і відпочивайте.

Читайте також:  Вживання одного напою може зістарити мозок на «11 років»

Антибіотики

Надмірне використання антибіотиків – це величезна проблема для всього людства. Чим частіше ми застосовуємо ці ліки не по справі, тим вищий ризик того, що мікроорганізми зуміють виробити резистентність. Крім того, у антибіотиків безліч побічних ефектів. Приміром, коли вони б’ють по “хорошим” бактеріям в кишечнику, то викликають симптоми діареї.

Антидепресанти

Для деяких людей з важкою депресією і суїцидальними думками антидепресанти стають рятівними препарати. Але не слід думати, що це єдина можливість вилікуватися. Експерти радять пацієнтам обговорити зі своїми лікарями здорову дієту, збільшення фізичних навантажень, спілкування зі своїми друзями і родичами, а також регулярні зустрічі з психологом. Серед побічних ефектів антидепресантів: збільшення ваги, запори, пітливість, безсоння і тривожний стан. Правда, скасовувати антидепресанти слід поступово.

Читайте також:  Лікарка назвала продукти для боротьби з алергією

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЙЧАСТІШЕ КУПОВАНІ ЛІКИ

ГОЛОВНІ ПОМИЛКИ В ПРИЙОМІ ЛІКІВ

АЛЕРГІЯ НА ЛІКАРСЬКІ ПРЕПАРАТИ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News