Дослідження фахівців Кентуккийского університету в США дозволило встановити, що низьковуглеводна дієта з високою концентрацією жирів сприяє поліпшенню когнітивні здібності у мишей, а також захищає їх від вікових нейродегенеративних захворювань. Вчені вважають, що аналогічний ефект подібний формат харчування може давати і щодо людей.

Низковуглеводний режим харчування з високим вмістом жирів відомий як кетогенна дієта. Нове дослідження продемонструвало, що дана дієта позитивно впливає на мозковий кровообіг. Крім того, при даному типі харчування поліпшуються функції гематоенцефалічного бар’єру, який захищає центральну нервову систему від проникнення небажаних і небезпечних для неї речовин, що знаходяться в крові.

В рамках випробувань дві групи мишей отримували звичайний корм або ж корм відповідно до кетогенної дієти. Через 16 тижнів з’ясувалося, що у тварин, що сиділи на кетогенній дієті, покращився ряд показників роботи організму. Зокрема, у них знизився рівень цукру в крові, а також активізувався кровотік в мозок, завдяки яким орган ефективніше очищався від бета-амілоїдів, здатних провокувати розвиток хвороби Альцгеймера. На думку вчених, позитивні зміни в мозковому кровообігу і в стані самого мозку викликані придушенням активності молекули mTOR (мішень рапаміцину у ссавців). Більш ранні дослідження вже допомогли виявити вплив рапаміцину на тривалість життя і стан головного мозку.

Дослідники відзначають, що дана робота стала черговим свідченням того, що живлення, що впливає на мікрофлору кишечника, впливає і на стан мозку і нервової системи. Кишкові бактерії можуть виділяти або поглинати речовини, від яких залежить активність нейронів.

Раніше ми писали про те, який фрукт був названий вченими одним з кращих для підтримки здоров’я судин і мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ТОП5 ПРОДУКТІВ, ВІД ЯКИХ СТАРІЮТЬ

МЕДИКИ РОЗПОВІЛИ, ЯК УПОВІЛЬНИТИ СТАРІННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОДУКТІВ