Кава-один з найпопулярніших напоїв у світі. До неї звертаються, щоб отримати порцію кофеїну і підбадьоритися. Вчені розповіли про користь кави і пояснили, яка її кількість є найбільш підходящою.

“Традиційно кава вважалася поганою річчю”, – заявив Марк Гюнтер, керівник відділу харчування і метаболізму Міжнародного агентства з дослідження раку (МАІР). “Дослідження 1980-х і 90-х років показали, що люди, які пили каву, мали більш високий ризик серцево-судинних захворювань, але з тих пір він еволюціонував”, – розповів він.

За словами Гюнтера, з появою в останнє десятиліття більш масштабних популяційних досліджень вчені тепер мають дані від сотень тисяч питущих кави, пише BBC.

Читайте також:  4 маловідомі ознаки хвороби Альцгеймера

Так, одного разу дослідники прийшли до висновку, що кава пов’язана з підвищеним ризиком раку, тому що вона містить акриламід, канцерогенну речовину, що міститься в продуктах харчування, включаючи тости, тістечка і чіпси. Однак в 2016 році фахівці МАЇР визначили, що кава не є канцерогеном, якщо тільки його не п’ють дуже гарячим – вище 65°C.

Не тільки це, але й інші дослідження показали, що кава насправді може мати захисний ефект. Деякі експерименти, наприклад, продемонстрували зв’язок між вживанням кави і більш низьким ступенем тяжкості і рецидивом раку товстої кишки у пацієнтів.

У 2017 році Гюнтер опублікував результати дослідження, в якому вивчалася звичка пити каву півмільйона людей по всій Європі протягом 16 років. Ті, хто пив більше кави, мали більш низький ризик смерті від серцевих захворювань, інсульту і раку, заявив експерт. Ці результати узгоджуються з дослідженнями, проведеними в інших частинах світу, включаючи США.

Читайте також:  Про які ознаки інсульту багато хто не знає

За словами Гюнтера, люди, які п’ють до чотирьох чашок кави в день, мають менше захворювань в порівнянні з тими, хто не випиває такої кількість.