До деяких видів раку жінки бувають схильні більшою мірою, ніж чоловіки, – наприклад це відноситься до раку щитовидної залози.

Медстатистика каже, що симптоми раку часто виявляються пропущеними, або їх ігнорують, крім серйозними чи небезпечними. Лікарі назвали ознаки, які не повинні ігнорувати жінки, які частіше за чоловіків хворіють певними видами раку.

Зміни у роботі кишечника. Здуття живота, запор, діарея чи відчуття неповного спорожнення – це може натякати на колорекатальний рак. Але дані симптоми поширені серед представниць слабкої статі: вони виявляються в залежності від етапу менструального циклу і періодично виникають у жінок протягом життя аж до настання менопаузи.

Що важливо: слід помічати, як довго зберігаються дискомфортні симптоми – якщо вони стають стійкими, їх не можна ігнорувати, потрібно обстежитися.

Здуття живота. Це добре знайоме жінкам явище може бути застережливою ознакою раку яєчників.

Що важливо: Відчуття здуття, тиску, що виникає в напрямку від лобкової кістки до грудної клітки, що триває більше двох тижнів, – це серйозна причина відвідати лікаря. У разі раку яєчників також може статися таке збільшення ваги.

Кровотеча. Вагінальна кровотеча після менопаузи або між менструаціями, а також рясні та тривалі менструальні цикли вважаються аномальними. Ігнорувати такий симптом небезпечно, його поява пов’язана з розвитком пухлин.

Шишка на шиї. Дослідження показують, що рак щитовидної залози є однією з найшвидших форм раку у жінок – не варто забувати, дане захворювання втричі частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

Що важливо: жінки повинні помічати шишки та горбики на передній частині шиї та не ігнорувати їх.

Нез’ясовна втрата ваги. Жінки, як правило, радіють схуднення, але на жаль, такою ознакою виявляються онкозахворювання – зокрема рак печінки та товстої кишки, лейкемія, лімфома, рак підшлункової залози.

Що важливо: помітивши зниження ваги, яке відбувається поза будь-яким зв’язком з харчуванням або фізичними навантаженнями, слід звернутися до медустанови.