Щоб вечеряти, не боячись набрати вагу, необхідно дотримуватися меню, яке б сприяло постійному, стабільному рівню цукру в крові – це допомагає залишатися струнким і без проблем засипати. Такою порадою поділилися дієтологи з Німеччини.

За словами фахівців, продукти з білого борошна, шліфований рис, фруктові пакетовані соки, солодощі сприяють різкому підвищенню рівня цукру в крові – і такому ж швидкому зниженню. Як результат, виникає спалах голоду.

Їх порада щодо вечері така: щоб не боятися набрати вагу, потрібно вибирати багаті білком продукти, овочі і корисні жири, тоді виділення глюкози та інсуліну буде залишатися в нормальних межах. Оптимально вечеряти такими джерелами білка як риба, нежирна курка, яйця, тофу, соєві продукти, бобові, горіхи.

Читайте також:  Названі ягоди, які здатні захистити від раку та діабету

“Вечеря не повинна бути виключно білковою, щоб не надавати стимулюючий ефект перед сном. Ідеально – це суміш вуглеводів і білків на користь білків. Вуглеводи заспокоюють, дозволяють організму вивільняти гормон щастя серотонін, що сприяє виділенню гормону сну мелатоніну”, – цитує експертів журнал Fit for Fun.

Сильно оброблені або жирні страви ввечері не рекомендуються. Вони напружують травну систему, заважаючи добре спати. Крім того, слід утримуватися від вживання сирої їжі – в цьому випадку організму доводиться занадто багато концентруватися на травленні в нічний час, замість того, щоб відновлювати себе.

Якими продуктами корисно вечеряти? Німецькі дієтологи назвали їжу, стимулюючу жировий обмін, поліпшує нарощування м’язів.

Читайте також:  Чому важливо вимірювати тиск в обох руках

Тофу і пісне м’ясо. Містять високоякісні білки, що сприяють росту м’язів і стабільному рівню цукру в крові.

Жирна риба. Її головна цінність – Омега-3 жирні кислоти: вони також допомагають стабілізувати рівень глюкози в крові.

Яйця. Містячи багато триптофану, роблять позитивний вплив на якість сну. Є одним з кращих продуктів, що зміцнюють м’язи.

Молочні продукти. Завдяки низькому вмісту вуглеводів і великій кількості білка насичують протягом тривалого часу. Але їсти їх потрібно помірно.

Авокадо. Її олеїнова кислота підтримує втрату ваги, захищає від нічних бажань поїсти.

Мигдаль. Стабілізує рівень цукру в крові, а його кальцій сприяє спалюванню жиру. На вечерю досить з’їсти жменю.

Читайте також:  7 корисних звичок проти інсульту

“Ви можете комбінувати ці продукти з великою кількістю свіжих овочів, листям салату, що містять клітковину вуглеводами – бобовими, диким рисом “кіноа”, – дали пораду лікарі.