Якщо ви маєте звичку до організованості, вона забезпечує додатковий захист від деменції. А ось часта зміна настрою справляє, на жаль, протилежний ефект.

Вчені з Північно-Західного університету в Іллінойсі спостерігали за двома тисячами дорослих мешканців Чикаго протягом майже 25 років для того, щоб виявити зв’язок між рисами характеру та зниженням когнітивної діяльності.

Було встановлено, що добре організовані люди з високим рівнем самодисципліни отримували кращий захист від старечого недоумства. Також цей захист мали і екстраверти, у яких з’являвся додатковий рік здорового життя перед початком помірних когнітивних порушень – основної початкової ознаки деменції.

Але цей ефект виявлявся зворотним у людей із частою зміною настрою. Таким чином, ключовими характеристиками особистості людини, що забезпечують гідний рівень захисту від старечого недоумства, можна назвати високу свідомість та організованість.

Вони не давали стовідсоткового захисту від деменції, але дарували кілька додаткових років здорового життя. Підвищена емоційна експресивність, властива екстравертам, їх балакучість та відкритість дозволяли отримати один додатковий рік здорового життя.

Найгірше доводилося класичним невротикам, часто сумним, що мають перепади настрою та емоційну нестабільність. У них помірні когнітивні порушення наступали роком раніше. Результати цього дослідження цілком стикуються з отриманими раніше висновками вчених про те, що відкритість та підвищена соціальна активність – це фактори захисту від деменції.