Запор – порушення стільця, яке часто виникає при недотриманні правил здорового харчування. Захоплення фаст-фудом і малорухливий спосіб життя є основними причинами появи запорів.

1. Ви мало рухаєтеся

Відсутність фізичної активності негативно позначається на перистальтиці кишечника, що сприяє розвитку запорів. Лікарі нерідко стикаються у своїй практиці з пацієнтами, які проводять малорухливий спосіб життя та скаржаться на хронічні запори. Для того щоб нормалізувати стілець рекомендується більше рухатися.

2. Ви вживаєте занадто мало харчових волокон

Харчові волокна (або клітковина) – компонент рослинної їжі, який необхідний для нормальної діяльності кишечника. Волокна вбирають в себе багато води, збільшуючи об’єм калових мас, а також вбирають в себе неперетравлені залишки їжі і разом з ними виводяться назовні. Якщо ж ви вживаєте занадто мало волокон, то калові маси стають сухими і щільними, що ускладнює їх просування по кишечнику. Джерелами харчових волокон є овочі, фрукти, бобові, каші та інші цільнозернові продукти.

Вода

3. Ви п’єте занадто мало води

Коли організм не отримує достатню кількість води, то стілець стає щільним і сухим, що неминуче призводить до розвитку запорів. Щодня людині вагою 70-80 кг необхідно 2-2,5 літрів води. При цьому варто враховувати воду, що міститься в їжі. Вірною ознакою зневоднення організму є сеча темного кольору. Якщо сеча має блідо-жовтий відтінок, значить, ви досить вживаєте рідини.

4. Ви захоплюєтеся проносними препаратами

При запорах нерідко ми вдаємося за допомогою до проносних засобів. В даний час на аптечних полицях існує безліч таких ліків. Проте зловживання проносними препаратами може зіграти злий жарт. Товста кишка поступово звикає до стимуляції ліками і перестає самостійно виконувати покладені на неї функції. Лікарі в жодному разі не радять приймати проносні препарати при кожному зручному випадку. Переконайтеся в тому, що вони дійсно вам необхідні.

Фаст-фуд

5. Ви захоплюєтеся нездоровою їжею

Якщо ви любитель фаст-фуду, піци і хлібобулочних виробів, то готуйтеся до проблем з травленням. Така їжа містить багато жиру, простих вуглеводів і мало волокон, які необхідні для нормального травлення. Жир перетравлюється досить важко, сповільнюючи просування калових мас по кишечнику, що й стає причиною запорів.
 
Якщо ви не можете жити без фаст-фуду, то намагайтеся вживати таку їжу не часто або готуйте її самостійно, підбираючи більш корисні інгредієнти.

6. Запор як побічна дія препаратів

У ряді випадків запор може виникати на тлі прийому деяких лікарських препаратів. Зокрема, до таких засобів відносяться препарати, що знижують кислотність шлункового соку, антигістамінні препарати, антидепресанти, діуретики, антигіпертензивні та наркотичні речовини. Тривале застосування таких препаратів може стати причиною розладу стільця.

Запори

7. Запори у любителів солодкого

Солодощі – висококалорійна їжа, яка практично позбавлена ​​корисних речовин. Така їжа практично повністю засвоюється організмом, не залишаючи відходів, при цьому людина насичується і не потребує прийомі додаткової їжі. Таким чином, зменшується обсяг калових мас, і вони важче просуваються по кишечнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАННЯ ЗАПОРУ У ДОРОСЛИХ

ЛІКУВАННЯ ЗАПОРУ НАРОДНИМИ ЗАСОБАМИ

ЛІКУВАННЯ ЗАПОРУ У ДІТЕЙ