Псоріаз не повинен ставати перешкодою для народження дітей. Однак жінкам з цим аутоімунним розладом, можливо, доведеться внести зміни в план лікування під час вагітності або грудного вигодовування. Як протікає псоріаз під час вагітності і яке лікування допустимо в цей період.

Як вагітність впливає на псоріаз?

Незважаючи на те, що псоріаз не впливає на вагітність, вагітність може вплинути на нього.

У жінок спостерігається різна реакція. У багатьох симптоми псоріазу стихають, деякі не відчувають жодних змін, а інші, навпаки, відчувають погіршення. За статистикою вагітність покращує стан хворих на псоріаз в 20-63% випадках. Зміни в перебігу псоріазу (у ту або іншу сторону) під час першої вагітності дозволяють передбачити, як хвороба буде протікати при наступних вагітностях.

Різні види псоріазу по-різному впливають на вагітність?

Поки не існує жодних наукових доказів того, що різні види псоріазу впливають на вагітність по-своєму.

Тим не менш, важкі випадки рідкісного еритродермічного псоріазу, який викликає почервоніння і ураження всього тіла, що супроводжується надзвичайно болючими відчуттями, можуть спровокувати ускладнення, небезпечними як для матері, так і для дитини.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси
Безпека і ризики лікування

Лікування псоріазу під час вагітності може залежати від ряду факторів:

 • Тип псоріазу
 • Тяжкість псоріазу
 • Поточне лікування
 • Вибір пацієнта
 • Рекомендації лікарів

Жінка повинна обговорити зі своїм лікарем можливість продовження лікування та внесення необхідних змін під час вагітності і в період грудного вигодовування, а також враховувати наступні фактори лікування псоріазу під час вагітності…

Вид і ступінь тяжкості псоріазу

Ступінь тяжкості псоріазу – один з перших факторів, на які варто звернути увагу.

Ліки і терапія

У більшості випадків, продовжувати лікування можна і під час вагітності. Однак, багато ліків небезпечні для дитини.

Креми і мазі

Існує велика кількість кремів від псоріазу, якими можна користуватися під час вагітності

Існує безліч кремів від псоріазу, безпечних для майбутніх мам. Як правило, це зволожуючі і пом’якшуючі засоби.

Креми з вмістом активних стероїдів можуть бути безпечними тільки в невеликих дозах. Тим не менше в період грудного вигодовування краще не використовувати їх в області грудей.

Фототерапія

Застосування вузькосмугової фототерапії на ділянках тіла, уражених псоріазом, зазвичай вважається безпечним.

Читайте також:  Пресотерапія: огляд процедури

Системні та біологічні препарати

Слід уникати застосування системних та біологічних препаратів під час вагітності або грудного вигодовування. Винятком можуть бути випадки, коли є чітка медична необхідність, що перевищує будь-який ризик для дитини.

Вагітним жінкам слід уникати ліків, пов’язаних з появою вроджених дефектів. Серед них:

 • ретиноїди (синтетичні аналоги вітаміну А)
 • метотрексат
 • циклоспорин
Рівень комфорту

Деякі жінки відмовляються від прийому будь-яких ліків під час вагітності. Інші, навпаки, стурбовані припиненням лікування. Так чи інакше, необхідно обговорити всі варіанти з лікарем.

Для визначення правильного лікування необхідно проконсультуватися з лікарем

Однак, існують поради, які не несуть ніякої небезпеки і підійдуть всім майбутнім мамам з псоріазом:

 1. Зниження стресу. Стрес провокує спалахи псоріазу, в той час, як зниження стресу усуває їх вірогідність.
 2. Отримання достатньої кількості сонячного світла. Ультрафіолет допомагає зменшити запалення: 10-15 хвилин перебування на сонці знижують ризик загострення.
 3. Використання зволожуючого крему. Вазелін вважається найбезпечнішим зволожуючим засобом.
Як змінюються симптоми під час вагітності?

На жаль, неможливо передбачити зміни симптомів псоріазу в період вагітності. Лікарі вважають, що перебіг хвороби залежить від гормональних змін в організмі кожної жінки.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению
Як псоріаз може вплинути на дитину?

Є думка, що дітям у спадок передається не сам псоріаз, а особливості будови шкірного покриву і метаболізму, які сприяють розвитку хвороби. Незважаючи на те, що ймовірність розвитку псоріазу у дитини підвищується через генетики, немає 100%-ї гарантії, що захворювання все-таки виявиться. Якщо хворий один з батьків, ризик становить 8-15%, якщо обидва – близько 50%.

Вплив псоріазу на дитину під час вагітності

Іноді, псоріаз призводить до утворення кровоточивих виразок на сосках, що може стати перешкодою для грудного вигодовування. В інших випадках, псоріаз не чинить прямого впливу на здоров’я дитини.

Найбільший ризик являє лікування, яке отримує мати під час вагітності або грудного вигодовування, так як воно може заподіяти шкоду дитині ще до народження.

Інші проблеми

Ще однією проблемою може стати безпосередньо процес народження дитини. Кесарів розтин, як і будь-яке інше хірургічне втручання, може спровокувати загострення псоріазу.

У будь-якому випадку, жінка з псоріазом повинна постійно консультуватися зі своїм лікарем, щоб вчасно запобігти або лікувати спалах псоріазу під час вагітності.