Білі смужки на нігтях, які здаються нешкідливими можуть вказувати на небезпечні порушення організму, – наприклад, в його серцево-судинній системі.

Стан нігтів часто відображає особливості харчування людини. Якщо воно одноманітне, містить занадто мало вітамінів і макроелементів, нігтьові пластини будуть мати нездоровий вигляд. У тому числі на них можуть з’являтися білі смужки.

Також подібне “прикраса” нігтів може вказувати на потенційно небезпечні порушення функцій серцево-судинної системи. Так, атеросклероз, що погіршує кровотік, сприяє тому, що нігті не отримують з кров’ю потрібної кількості поживних речовин – в результаті разом з іншими ознаками їх нездоров’я може виникати поперечна покресленість.

У деяких випадках поява білих смужок на нігтях обумовлено грибком. Одночасно при цьому можна помітити інші симптоми погіршення стану нігтьових пластин – їх потовщення, горбистість, зміна кольору.

Крім того, білі плями і смужки можуть вказувати на підвищений рівень потенційно токсичних речовин, важких металів в організмі. Іноді це сигнал того, що людина переживає сильний стрес, страждає від порушень обмінних процесів, гормональної дисфункції.