ГоловнаНовини Здоров'яНа які небезпечні порушення можуть вказувати білі смужки на нігтях?

На які небезпечні порушення можуть вказувати білі смужки на нігтях?

Білі смужки на нігтях, які здаються нешкідливими можуть вказувати на небезпечні порушення організму, – наприклад, в його серцево-судинній системі.

Білі плями на нігтях

Стан нігтів часто відображає особливості харчування людини. Якщо воно одноманітне, містить занадто мало вітамінів і макроелементів, нігтьові пластини будуть мати нездоровий вигляд. У тому числі на них можуть з’являтися білі смужки.

Також подібне “прикраса” нігтів може вказувати на потенційно небезпечні порушення функцій серцево-судинної системи. Так, атеросклероз, що погіршує кровотік, сприяє тому, що нігті не отримують з кров’ю потрібної кількості поживних речовин – в результаті разом з іншими ознаками їх нездоров’я може виникати поперечна покресленість.

Читайте також:  Дієтологиня назвала продукти, які допоможуть налагодити роботу кишечника

У деяких випадках поява білих смужок на нігтях обумовлено грибком. Одночасно при цьому можна помітити інші симптоми погіршення стану нігтьових пластин – їх потовщення, горбистість, зміна кольору.

Крім того, білі плями і смужки можуть вказувати на підвищений рівень потенційно токсичних речовин, важких металів в організмі. Іноді це сигнал того, що людина переживає сильний стрес, страждає від порушень обмінних процесів, гормональної дисфункції.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News