Жіноче лібідо – загадкова річ, а іноді і зовсім може нагадувати американські гірки: сьогодні є, а завтра – ні. Однак доктора стверджують, що це цілком природне явище, яке має ряд причин. Нижче – 8 цікавих фактів, які проллють світло на цю пікантну тему.

1. Мозок є найсексуальнішим органом

Саме тут з’являється «іскра». Експерти кажуть, що існує п’ять найбільш важливих областей, які відповідають за потяг.

– «Центр винагороди» (так званий вентральний стриатум) реагує, коли жінка бачить когось, що викликає бажання;

– Розмір мигдалеподібного тіла мозку, на думку вчених, безпосередньо впливає на рівень сексуального потягу;

– Гіпоталамус нагороджує нас гормоном задоволення, коли ми отримуємо щось бажане, наприклад, пристрасний поцілунок;

– Кора головного мозку, крім усього іншого, також відповідає за думки про секс, а це в свою чергу викликає ланцюгову реакцію, яка призводить до утворення статевих гормонів;

– Гіпофіз стимулює яєчники виробляти естроген, а під час вагітності та грудного вигодовування він відповідає за виробництво пролактину, який знижує статевий потяг.

2. Бажання збільшується з віком

Недавнє дослідження вчених показало, що після 40 років репродуктивна функція жінки знижується, а сексуальний потяг, навпаки, стає сильнішим. Дослідники вважають: це свого роду еволюційний трюк, покликаний підвищити шанси на велике потомство. Зазвичай в цей період у жінки вже є постійний партнер або чоловік, якому вона довіряє, а ще можна менше піклуватися про контрацепцію. Все це – шанс на кращий секс в житті.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Лібідо після 40

3. Лікарські препарати впливають на лібідо

Протизаплідні таблетки здатні знижувати рівень активного естрогену і тестостерону. Також деякі антидепресанти і препарати для регулювання артеріального тиску можуть негативно позначитися на статевому потязі. Що стосується останніх, причина – бета-блокатори, які використовуються для лікування гіпертонії. Антигістамінні засоби – теж не найкращі друзі сексу. Вони викликають сухість слизових оболонок, в тому числі піхви.

4. «Чудо-таблетка» для сексу має свої ризики

У минулому році експертами був схвалений перший в світі секс-препарат для жінок, що носить назву Addyi. Але, на відміну від свого аналога для чоловіків – Віагри, що працює за рахунок поліпшення кровотоку в області статевих органів, дамські таблетки виробляють зміни в головному мозку. Змінюється баланс нейротрансмітерів (таких, як серотонін і дофамін), за рахунок чого підвищується лібідо.

Але крім цього, засіб має ряд зовсім не сексуальних побічних ефектів – нудоту, запаморочення і сонливість. До слова, про келих вина на час прийому доведеться забути: препарат несумісний з алкоголем.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Таблетка для підвищення лібідо

5. Стрес вбиває статевий потяг

Тепер науково доведено, що жінка, яка має стрес, має гіршу реакцію на еротичні сигнали. Це пов’язано зі збільшенням вироблення гормону кортизолу. Стрес є одним з найсильніших подразників і не кращим чином впливає на нашу можливість зосередитися. Але це не єдина причина. Накопичена напруга також негативно позначається на відносинах. Дослідження показали, що пари, які опинилися в стресових ситуаціях, набагато гірше ладнали один з одним. Тож не дивно, адже презирство і гнів – явно не найкращі афродизіаки.

6. Йога підвищує потяг.

Дослідники провели експеримент, в результаті якого виявили, що 75% жінок, які взяли участь в опитуванні, після 12 тижнів йоги були більш задоволені своїм сексуальним життям. З огляду на релаксаційний ефект йоги, це не так уже й дивно. Глибоке дихання заспокоює вегетативну нервову систему, але крім цього йога може поліпшити приплив крові до органів малого тазу. А на сьогоднішній день можна знайти навіть спеціальні пози, здатні підвищити лібідо.

Йога для кращого сексу

7. Відсутність бажання – привід звернутися до лікаря.

Експерти стверджують: якщо кілька тижнів немає статевого потягу – пора до лікаря, можливо гормональне захворювання. До такого ж плачевного стану може призвести депресія, гіпертонія і навіть цукровий діабет. По суті, будь-яке хронічне захворювання здатне завдати шкоди лібідо, адже виснаженому організму просто не вистачає енергії на щось ще, крім боротьби з хворобою.

Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!
8. Афродизіаки – це не тільки устриці

Натуральні природні афродізіаки, здатні благотворно впливати на сексуальне бажання, набагато різноманітніше, ніж прийнято вважати. Кавун і солодка – в списку 5 смачних «помічників»:

– Ягоди: наприклад, чорниця і полуниця містять антиоксидант, який створює природний ефект Віагри;

– Червоне вино: це пов’язано з поліфенолами, які допомагають поліпшити кровообіг. Жінки, що випивають бокал в день, мають більш високе сексуальне бажання в порівнянні з «неп’ющими»;

Вино

– Кавун: варто сказати спасибі цитруліну – живильній речовині, яка запускає ланцюгову реакцію, щоб розслабити кровоносні судини і збільшити циркуляцію крові;

– Солодка: дослідження показало, що запах солодки в змішуванні з запахом огірка на 13% покращує вагінальний кровотік. Варто того, щоб спробувати.

– Нут: а ось його краще запропонувати чоловікові, адже це – найбагатше джерело цинку, який допомагає регулювати рівень тестостерону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СІМ ФАКТІВ ПРО СТАТЕВИЙ ПОТЯГ

НАЙСИЛЬНІШІ АФРОДИЗІАКИ

ПРИЧИНИ НЕДОЛІКУ ЕСТРОГЕНУ І СПОСОБИ ЙОГО ВІДНОВЛЕННЯ