Нічні кошмари – дитячий лепіт в порівнянні з цим розладом!

Уявіть собі: Ви прокидаєтеся, лежите в ліжку і розумієте, що хтось стоїть біля Вас в темряві; Ви хочете хоча б трохи повернути голову, щоб побачити його, але нічого не виходить, хтось (щось?) Стримує Вас ; намагаєтеся рухати кінцівками, але марно – Ви наче заморожені, жах і паніка охоплюють Вас … Це і є сонний параліч.

Картина може здатися неймовірною, але чимало людей мають подібний досвід.

Що ж таке сонний параліч?

Якщо Ви відчували щось схоже, значить, не з чуток знайомі з незабутніми жахами сонного паралічу. У цьому стані, що межує між неспанням і сном, людина не може рухатися і говорити. Сонний параліч частіше настає, коли людина засинає, ніж коли він прокидається.

Читайте також:  Какое есть самое эффективное средство от выпадения волос?

Характерні особливості сонного паралічу

Існує кілька ознак, характерних для даного розладу:

  • Рух очей зберігається
  • Візуальні і слухові галюцинації, також людина може відчувати присутність чогось злого, відчувати торкання або чути голоси і шуми в кімнаті
  • Іноді можна побачити обличчя або людей біля ліжка
  • Присутнє відчуття того, що людина задихається (або тиску на груди, іноді навіть здається, що хтось на ній стоїть)

Як часто настає сонний параліч?

Сонний паралічВважається, що від 20% до 60% людей переживали сонний параліч. Проводилися дослідження, згідно з якими 21% студентів коледжів, принаймні, один раз випробовували його, однак лише 4% – 5 або більше разів. Факторами, які збільшують імовірність сонного паралічу, вважають депривації сну, стрес і порушення режиму сну. Експерименти показали, що цей розлад супроводжують порушення фази швидкого сну і сну в принципі. Також сонний параліч може бути пов’язаний з тривожним неврозом.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Що ж призводить до сонного паралічу?

Вважають, що проблема сонного паралічу пов’язана з фазою швидкого сну. Під час цієї фази тіло розслаблене – людина не бачить снів. Якщо цей стан розслабленості (атонія), настає тоді, коли людина не спить, то може наступити тимчасовий параліч. Сонний параліч також може статися тоді, коли порушується фаза швидкого сну.

Лікування сонного паралічу

Хоча вищеописане виглядає жахливо, цей розлад не загрожує здоров’ю і з часом пройде саме по собі. У лікуванні немає ніякої потреби, але слід уникати депривації сну і стресу. Власне, це і є рекомендації для здорового сну.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

Для тих же, хто страждає від численних випадків сонного паралічу і не можуть впоратися з психологічною складовою проблеми, можуть бути прописані селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (антидепресанти). Також корисною може бути консультація у психолога, який би оцінив душевний стан людини, його сон або інші розлади, які можуть на нього впливати.