Який спорт вибрати для схуднення? Це питання турбує багатьох людей, які бажають скинути кілька кілограм і придбати красиві форми.

Фізичні навантаження – це один з основоположних компонентів, необхідний для досягнення хороших результатів при корекції ваги. Бажаючі схуднути часто задаються питанням: який спорт обрати? В цілому, відзначимо, що практично будь-яка фізична активність призводить до спалювання калорій, і як результат – втрати ваги. Однак деякі види спорту з цим завданням справляються куди краще. Тут ми розглянемо найефективніші види спорту, які дозволять позбутися від зайвих кілограмів і підтримувати себе в хорошій формі.

Швидка ходьба і біг підтюпцем

Ходьба і біг – мабуть, найдоступніші види спорту, які не вимагають ні спеціального обладнання, ні дорогої спортивної екіпіровки.

Біг підтюпцем позитивно впливає на серцево-судинну систему, тренує м’язи ніг, а також дозволяє спалити велику кількість калорій за відносно короткий час. Тим не менш, у бігу є маса протипоказань. Цей вид спорту надає велике навантаження на стопи, особливо якщо бігати по асфальту. При цьому з кожним зайвим кілограмом травматизація стопи тільки посилюється. Тому людям з дуже великою вагою (котрі відчувають навантаження на ноги) замість бігу рекомендується ритмічна ходьба. Витрати калорій залежать від ваги людини і інтенсивності фізичного навантаження. В середньому, 1:00 бігу підтюпцем дозволяє спалити від 700 до 1000 кілокалорій. Такий же час, витрачений на швидку ходьбу, дозволить позбавитися від 300-600 кілокалорій.

Плавання

Плавання – вид спорту, при якому задіяні майже всі м’язи тіла. Перевага плавання в тому, що цей вид фізичного навантаження підходить і для людей з великою надлишковою вагою, оскільки перебуваючи у воді тіло не піддається значним перевантаженням, як у випадку з бігом або швидкою ходьбою. Жінкам рекомендується міняти стиль плавання через кожні 100-150 метрів. Це необхідно для того, щоб уникнути формування статури з широкими плечима, властивої плавчихам.

Аеробіка

Аеробні вправи сприяють швидкій втраті ваги, а також зміцненню м’язів ніг, стегон, сідниць, живота, плечей і спини. Єдиним недоліком аеробіки є недостатнє навантаження на бічні м’язи.

Велосипед

Їзда на велосипеді не так ефективно справляється з проблемою зайвої ваги, як біг або спортивна ходьба. Однак безсумнівною перевагою даного виду спорту є той факт, що велосипедні поїздки доставляють людині велике задоволення. Якщо ранкові або вечірні пробіжки подужає далеко не кожен, то велосипедні прогулянки на свіжому повітрі припадуть до смаку багатьом.

Лижний спорт

Найкращим способом скинути зайву вагу взимку будуть лижі. Катання на лижах – це хороше навантаження на верхні і нижні кінцівки. Лижний спорт зміцнює м’язи ніг, рук і живота, а також покращує координацію рухів і тренує рівновагу. За одну годину катання на лижах можна спалити до 800 кілокалорій. Природно, втрата енергії буде залежати від складності рельєфу, ваги спортсмена і інтенсивності, з якою він катається на лижах.

Великий теніс і бадмінтон

Ці ракеточні види спорту є одними з найважчих за рівнем навантажень на організм. За гру в теніс або бадмінтон гравець робить безліч ривків і ударів по м’ячику (волану), що вимагає значних енергетичних затрат.

Заняття тенісом і бадмінтоном добре тренують м’язи стегон, гомілки, і плечової зони. Недоліком цих видів спорту є розвиток диспропорційности між правою і лівою частинами тіла.

Танці

Набути хорошу фігуру допоможуть танці. При заняттях танцями задіяні майже всі групи м’язів, а часті повторення танцювальних рухів сприяють якнайшвидшому скиданню жирових відкладень в проблемних місцях і формуванню правильного силуету. При цьому варто відзначити, що регулярні заняття танцями сприяють зростанню м’язової маси в ногах і талії. Щоб уникнути цього процесу, рекомендується чергувати танці з іншими видами спорту, наприклад, плаванням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ СТЕП-АЕРОБІКА

ЯК СПАЛИТИ БІЛЬШЕ ЖИРУ?

ЯК ПРАВИЛЬНО НАКАЧАТИ ПРЕС?