Дослідження показало, що хвороба печінки стане набагато попереду серцевих захворювань і стане найпоширенішою причиною ранньої смерті вже до 2020 року. Детальніше розповімо в нашому матеріалі.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Саутгемптона. Вони заявили, що до основних причин розвитку проблем з печінкою, від яких люди вмирають у молодому віці, належать вживання алкогольних напоїв, а також ожиріння.

В рамках випробування вчені підрахували, скільки років трудового життя буде втрачено через захворювання печінки і серцевих недуг. Показник вказує на загальне число років, втрачених дорослими, які вмирають передчасно.

Результати показали, що захворювання печінки призведуть до щорічної втрати 80 тисяч робочих років до 2020 року. А ось через серцево-судинны захворювання буде втрачено близько 76 тисяч робочих років. Примітно, що за прогнозом дане число буде знижуватися, а перше — тільки рости.

«Шокуючі цифри показують, що ми стикаємося з епідемією хвороби печінки, – говорить доктор Джуді Рис. – Існує величезна економічна вигода від лікування захворювань печінки на ранній стадії, і ми повинні переконатися, що у лікарів первинної медико-санітарної допомоги є всі інструменти, необхідні для ранньої діагностики та профілактики».

Відзначається, що багато летальних випадків, пов’язані з хворобою печінки, відбуваються у молодих людей або людей в середньому віці. Наприклад, третина пацієнтів складають люди у віці до 40 років. Багато піддають здоров’я печінки величезній небезпеці, якщо безмірно п’ють багато алкоголю. Важливо, що на розвиток захворювань цього органу впливають і зайві кілограми.

Джерело: 7mednews