Грамотний вибір продуктів харчування може вплинути не тільки на фізичне, але і на психічне здоров’я. Вчені назвали кілька продуктів, які дуже корисні для нашої психіки.

Почнемо з самих звичайних яблук, які вважаються найбільш популярними фруктами в Україні. В наших магазинах яблука можна купити в будь-який час року, проте вони бувають найбільш цінними саме в осінній період, коли ми можемо ласувати самими свіжими яблуками. В останні роки вчені встановили, що яблука мають захисний неврологічний вплив. Вони мають високий фітохімічний профіль, чудово запобігаючи пошкодження регулюючих ДНК гормонів і знижуючи окислювальні пошкодження. Все це дуже позитивно впливає на підтримку стабільної психіки.

На другому місці гарбуз, який користується все більш зростаючим попитом в Україні. Гарбуз містить мінерали, які позитивно впливають на функціонування мозку. У ньому є лютеїн і зеаксантин – чудові інгредієнти для зміцнення пам’яті у молодих і літніх людей. Гарбузове насіння підвищують настрій, як показали дослідження. Вони містить амінокислоту триптофан, сприяє виробленню мозком хімічної речовини серотоніну, від якого світ здається нам більш веселим місцем.

На третьому місці в нашому рейтингу куркума. Вона володіє загоюючим впливом і вважається чудовою спецією при самих різних розладах, включаючи і боротьбу з симптомами депресії. Крім того, сама по собі куркума дуже приємна на смак.

Ну а замикає наш невеликий список кориця – ще одна прекрасна і корисна спеція. Кориця відома своєю здатністю стимулювати мозок і регулювати рівень цукру в крові, що також впливає на стабільний настрій. Кориця додасть особливий смак чаю, хліба, печених фруктів і овочів, вівсяної каші і багатьом іншим нашим улюбленим стравам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ТЕХНОЛОГІЇ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШУ ПСИХІКУ?

СОЛОДОЩІ ВПЛИВАЮТЬ НА НАШУ ПСИХІКУ ЛЮДИНИ – ВЧЕНІ