Відмова від друзів, партнерів, втрату ділових можливостей і небезпечні наслідки для здоров’я – ось лише деякі з проблем, з якими стикаються люди з ожирінням.

Є багато різних причин ожиріння – це може бути пов’язано з деякими захворюваннями або з харчовою залежністю. Незалежно від причини, ожиріння є серйозною проблемою, і це може бути дуже небезпечно для вашого здоров’я, якщо ви його не лікуєте. Ми з’ясували, які є симптоми ожиріння і як його запобігти.

Які симптоми ожиріння

Люди з діагнозом ожиріння мають індекс маси тіла (ІМТ) 30 або вище. Ви можете розрахувати індекс маси тіла, розділивши ваш вагу в кілограмах (кг) на ваш зріст у метрах (м) в квадраті.

Тим не менш ІМТ прямо не вимірює ваш жир. Наприклад, у спортсменів через велику м’язову масу може показати ІМТ в категорії ожиріння, навіть якщо у них немає надлишкового жиру.

Отже, якщо ви вважаєте, що ваш ІМТ занадто високий, проконсультуйтеся з вашим лікарем.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Бажано звернутися до лікаря, якщо ви вважаєте, що у вас може бути ожиріння або проблеми зі здоров’ям, пов’язані з вагою. Таким чином, ви можете обговорити можливі варіанти втрати ваги і оцінити свої ризики для здоров’я.

Причини ожиріння

Найбільш поширеною причиною ожиріння є переїдання, але у невеликого відсотка людей надмірне збільшення ваги є симптомом іншого захворювання.

Медичні причини ожиріння можуть включати гіпотиреоз, депресію і синдром Кушинга. Різні проблеми зі здоров’ям можуть викликати ожиріння, але велика кількість людей страждає ожирінням, тому що, коли вони нервують, то шукають розради в їжі.

Багато людей їдять безконтрольно. Наприклад, коли у вас виникають емоційні проблеми, ви шукаєте вирішення цих проблем в солодощах, тому що цукор діє як наркотик для вашого мозку.

Отже, ваша підвищена потреба в їжі викликана тим фактом, що ми оточені екзотичною їжею, яка є пряною, а це призводить до збільшення секреції шлункової кислоти.

Аналогічним чином, кава порушує баланс вашого шлунка. Якщо ви думаєте, що пропустивши сніданок, пити каву натще це добре, то ви помиляєтеся. Вранці ви завжди повинні спочатку поїсти, а після сніданку випити кави.

Крім того, ви повинні знати, що ваш шлунок має біологічний годинник – час, коли він отримує їжу, перетравлює її і відпочиває. Тому намагайтеся приймати їжу кожен день в один і той же час, щоб уникнути накопичення жиру, викликаного нерегулярною роботою шлунка.

Причини ожиріння у дітей

Зростання числа страждаючих ожирінням дітей є результатом неправильного харчування. День за днем, дитячий раціон харчування стає тільки гірше. Вони їдять швидко, вживають нездорове харчування та солодощі, не їдять овочі і фрукти.

Однією з основних причин ожиріння у дітей є газовані напої, які діти люблять пити. Вони сповнені цукрів і призводять до відкладення жиру в організмі. Крім того, вони можуть привести до гіпертонії і високого рівня холестерину.

Крім того, зараз діти роблять менше спортивних і фізичних вправ, ніж раніше, і вони проводять більше часу перед своїми комп’ютерами. Їм не вистачає активності, і це головна проблема.

Таким чином, скоротіть час перед телевізором та комп’ютером до двох годин на день. Спробуйте змусити їх зробити роботу по дому або пограти на вулиці, або зайнятися якою-небудь фізичною активністю.

Наслідки ожиріння

Кожен надлишок їжі перетворюється в жир вашої печінкою. Надлишок жиру – не добре в крові. Він окислюється і стає отрутою.

Курцям особливо загрожує надмірна вага, тому що нікотин уповільнює метаболізм, тому організму важко позбутися від жиру.

Переповнення підшлункової залози і печінки призводить до діабету.

Суглоби також додатково обтяжені, що призводить до пошкодження хребта, стегон і колін.

З іншого боку, є ще одна проблема, яка рідко обговорюється, – це психологічна проблема, викликана ожирінням. Так що ожиріння не впливає тільки на нашу зовнішність, але і на наш психічний стан.

Людям з ожирінням важко жити. Вони страждають від харчової залежності. І це найбільша проблема. Ви можете жити без алкоголю або наркотиків, але ви не можете жити без їжі. Навіть коли люди з ожирінням намагаються змінити свій спосіб життя, вони не отримують достатньої підтримки з боку суспільства.

Інші наслідки ожиріння – самотність і ізоляція. Будучи сором’язливі через свою зовнішності, люди з ожирінням ізолюють себе та мало контактують з іншими людьми.

Як запобігти ожирінню

Здорова, знежирена їжа, багата волокнами, яка вживається в той же час кожен день – це кращий спосіб залишатися здоровим і запобігти ожирінню. І, звичайно ж, вправи або просто ходьба важливі для щасливого і здорового життя.
зайва вага

Крім того, необхідно випивати стакан води перед кожним прийомом їжі. Питна вода до їжі може спалювати до 300-500 калорій.

Ви повинні бути готові схуднути і не перетворювати надмірна вага у ожиріння. Поставте собі мету. Зважуйте себе кожен день і відзначайте, скільки грамів ви втратили. Крім того, спробуйте кілька дієт, щоб знайти підходящу для вас.

Таким чином, щоб залишатися здоровим і усунути причини ожиріння:

1. Їжте більше фруктів, овочів, цілих зерен, горіхів.

2. Робіть вправи (ходити, бігати, бігати, ходити в спортзал), принаймні, півгодини щодня.

3. Скоротіть споживання солі, небажаної їжі.

4. Використовуйте оливкову олію замість рослинного масла.

5. Не пропускайте сніданок.

6. Їжте рибу замість свинини.

7. Їжте продукти з високим вмістом клітковини і білка.

8. Зважуйтеся регулярно.

Дотримання цих простих правил допоможе вирішити проблему зайвої ваги. Важливо стежити за здоров’ям, щоб уникнути проблем, які починаються, коли з’являється зайва вага.