Кількість сайтів, що пропонують перевірити своє здоров’я, не встаючи з-за комп’ютера, росте, як гриби після дощу. Перспектива миттєво отримати пораду і оздоровитися виглядає дуже привабливо, адже для цього не потрібно вистоювати виснажливі черги в поліклініці. Але чи можна вірити такій діагностиці?

Факти і тільки факти

Всесвітньою організацією охорони здоров’я описані десятки тисяч хвороб різного походження. З кожним роком їх список поповнюється, а деякі захворювання настільки складно диференціювати, що для правильної діагностики окремих випадків збираються цілі консиліуми кваліфікованих лікарів.

Щоб отримати медичну освіту в Україні, необхідно, залежно від спеціалізації, відучитися 7-9 років. Але навіть після того, як лікар приступає до практики, це не знімає з нього обов’язку постійно поповнювати свої знання, відстежуючи всі актуальні зміни у світі медицини. Все це красномовно говорить про те, що простенький сервіс, де потрібно відзначити на 3D-фігурці людини свої симптоми – не більше ніж спосіб урізноманітнити своє дозвілля.

Інтернет-діагнозами можна вірити настільки ж, наскільки і гороскопам: чисто теоретично ви можете знайти правильне передбачення, але відсоток ймовірності цього вкрай невеликий.

Консультація лікаря онлайн

Компромісне рішення

Втім, ставити хрест на інтернеті теж не варто. Багато клінік надають послугу онлайн-консультації з реальними фахівцями, яким можна розповісти про свою проблему, показати фотографії, відправити результати аналізів або записатися на прийом. Це зручно і дійсно економить час, але лише в тому випадку, якщо ви збираєтеся відвідати доктора в звичайному режимі.

Також консультації в інтернеті – непогана перша допомога для тих, хто знаходиться на віддалі від найближчого медичного закладу, але потребує термінової поради. На дачі або відпочинку людина може відчути нездужання, а кваліфікований фахівець в режимі онлайн дасть йому відповідні рекомендації.

Самолікування – така ж загроза здоров’ю населення України, як і різні епідемії. Відмовляючись від медичного обстеження та допомоги фахівця, люди посилюють перебіг хвороб, а коли потрапляють до лікарні, стикаються проблемами, яких можна було б уникнути.

Запам’ятайте: онлайн діагностика – це лише інформаційна допомога. Вона може задовольнити ваш інтерес і поповнити багаж знань, але ні в якому разі не є заміною повноцінного обстеження або керівництвом до дії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОМИЛКИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГРИПУ

ПРАВИЛА САМОЛІКУВАННЯ ПРИ ГРЗ

МЕДИКИ ЗАКЛИКАЛИ НЕ ЛІКУВАТИСЯ ПО ВІКІПЕДІЇ