Рослинні продукти містять багато корисних поживних речовин, отже, приносять організму користь для здоров’я. Іспанське дослідження показує, що деякі продукти можуть навіть знизити ризик раку молочної залози.

Існує безліч різних способів зменшити ризик виникнення деяких захворювань на ранній стадії.

“Як показує дослідження іспанських учених, регулярне вживання кави, фруктів та овочів також може мати такий позитивний ефект і навіть допомогти знизити ризик раку молочної залози”, – каже лікар-онколог Андрій Воробйов.

Вплив фенольної кислоти на рак молочної залози

У ході дослідження вчені вивчили зв’язок між фенольною кислотою та раком молочної залози у 11 028 жінок.

Читайте також:  Протяг може спровокувати розвиток застуди

Фенольна кислота – це сполука, яка міститься в різних рослинних продуктах, включаючи цільнозернові, чорниці, цитрусові, овес та рис.

Всі випробувані були обстежені щодо споживання фенольної кислоти загалом протягом дванадцяти років. За цей час дослідники виявили 101 випадок раку молочної залози серед випробуваних.

Щоб визначити, скільки фенольної кислоти вони споживали, жінки відповіли на запитання про те, як часто вони їдять 136 різних продуктів. Потім вчені порівняли цю інформацію з базою даних, що містить інформацію про вміст фенольної кислоти у кожному окремому продукті.

Багато продуктів можуть запобігти раку молочної залози

Дослідники виявили, що багато продуктів можуть захистити від ризику розвитку раку молочної залози в постменопаузі завдяки інгредієнтам, що містяться в них.

Читайте також:  Лікар порадила звертати увагу на три перші «дзвіночки» наближення клімаксу

“Жінки, які споживають найбільшу кількість гідроксикоричної кислоти (природної форми фенольної кислоти), на 62 відсотки рідше страждають від раку молочної залози, ніж ті, хто споживає найменшу її кількість”, – коментує дослідження лікар-онколог.

Серед різних типів гідроксикоричних кислот хлорогенові кислоти, зокрема, виявилися найефективнішими у зниженні ризику. Їх багато у фруктах та овочах, а також у каві.

“Споживання здорової рослинної їжі може бути корисним не тільки для вашої фігури, але і для загального стану здоров’я”.

Інші поради щодо харчування для профілактики раку

Щоб знизити ризик розвитку багатьох видів раку, а також інших серйозних захворювань, постарайтеся побудувати свій раціон на основі різноманітних багатих антиоксидантами фруктів та овочів, горіхів, бобів, цільнозернових продуктів та корисних жирів.

Читайте також:  Косметолог пояснила посилене випадання волосся восени

“Водночас постарайтеся обмежити кількість споживаних оброблених та смажених продуктів, шкідливих жирів, цукру та рафінованих вуглеводів”, – радить Воробйов.