Більшість людей, мабуть, п’ють томатний сік лише у літаках. Червоний сік настільки корисний, що слід регулярно пити вдома. Ми розкриваємо, чим такий добрий овочевий сік.

Дуже мало людей, мабуть, мають у своєму холодильнику томатний сік, але червоний сік – справжній помічник для здоров’я.

Наскільки корисним є томатний сік?

Овочевий сік не тільки забезпечує вас поживними речовинами, але може навіть знизити кров’яний тиск і покращити рівень холестерину – навіть при вживанні однієї склянки томатного соку в день.

“Дослідження показало, що томатний сік може позитивно впливати на здоров’я серця”, – каже лікар-нутриціолог Ігор Строкв.

На початку дослідження 481 чоловік і жінка віком від 20 до 74 років були обстежені щодо стану серцево-судинної системи.

Томатний сік як природний засіб для зниження артеріального тиску

Читайте також:  13 симптомів, які можуть сигналізувати про рак

Протягом року випробувані пили стільки несолоного томатного соку, скільки хотіли. Протягом цього часу вони вели щоденник щоденного вживання томатного соку та записували як зміни у стані здоров’я, так і медичні огляди.

“Результат приголомшливий – 20 відсотків учасників, у яких спочатку був високий кров’яний тиск, змогли покращити його за допомогою склянки томатного соку на день”, – коментує дослідження Строкв.

Порівняно з початком дослідження, їх систолічний артеріальний тиск впав у середньому з 141,2 до 137,0 мм рт. ст., а діастолічний артеріальний тиск впав у середньому з 83,3 до 80,9 мм рт. ст.

Томатний сік: ось що в ньому

Томатний сік багатий на важливі поживні речовини, які підтримують здоров’я і особливо імунну систему. Крім того, помідори містять:

  • Вітамін С
  • Вітамін А
  • Калій
  • Фолієва кислота
  • Вітамін К.
Читайте також:  Лікар розповів про найважливіші добавки для чоловіків і жінок

Помідори містять фенольні кислоти, які мають антиоксидантні властивості і можуть запобігти запаленню.

“Томатний сік особливо низькокалорійний у порівнянні з фруктовими соками і може бути хорошим варіантом для людей, які хочуть стежити за своєю вагою, але при цьому хочуть смачно замінити воду та чай”.

Томатний сік справді дуже корисний

Звісно, помідори корисні. Але секрет томатного соку полягає у різноманітності його активних інгредієнтів. Він містить безліч біологічно активних сполук, таких як каротиноїди, вітамін А, кальцій та гамма-аміномасляна кислота». У поєднанні вони відіграють важливу роль у профілактиці серцево-судинних захворювань.

Томатний сік підвищує рівень холестерину

Серед учасників дослідження також спостерігалося значне покращення рівня холестерину. Шкідливий холестерин ЛПНГ знизився в середньому з 155,0 до 149,9 мг/дл у 125 учасників, у яких на початку дослідження спостерігався підвищений рівень ліпідів у крові.

Читайте також:  Лікар попереджає про ознаку на шиї, яка говорить про можливу гіпертонію

Ці позитивні ефекти були однаковими як у чоловіків, так і у жінок у всіх вікових групах.

Зробіть томатний сік самостійно: як це працює

Якщо вам хочеться склянка свіжого соку томатного, ви можете купити його в супермаркеті в упаковці або просто приготувати самостійно.

  • Для цього просто видаліть стиглі помідори біля основи стебла. Якщо ви хочете, щоб томатний сік був трохи “гладшим”, спочатку можна очистити помідори від шкірки та насіння.
  • Додайте помідори до блендера разом зі свіжим лимонним соком.
  • Залежно від вашого смаку додайте в блендер стільки води, доки сік не набуде бажаної консистенції.