Британські вчені дійшли висновку про те, що продукти з пшеничного борошна дуже корисні для здоров’я. А серйозних підтверджень ефективності дієт, що передбачають відмову від цих продуктів, виявити не вдалося.

Все більше число людей, які обирають здоровий спосіб життя, купують собі продукти харчування, що не містять пшеничного борошна або будь-якого глютену. Багато хто вважає, що даний раціон допоможе їх травній системі. З цим згодні і деякі експерти, які розкручують своїми порадами тренд відмови від хліба і продуктів з пшениці, якого дотримуються і багато знаменитостей, начебто Вікторії Бекхем і Гвінет Пелтроу.

Однак британські вчені з Університету Уорвіка провели масштабне дослідження, яке показало, що 98% населення планети отримають користь для здоров’я, якщо включать в свою дієту продукти з пшениці. Вчені з’ясували, що лише 2% населення дійсно страждає від целіакії та інших розладів, пов’язаних з несприйнятністю до глютену.

Читайте також:  Неочевидною ознакою інсульту може бути порушення дихання уві сні

Продукти з пшениці містять значну кількість дієтичних волокон, які вкрай необхідні для травної системи і підтримки здорової маси тіла. Особливо корисні так звані цільнозернові продукти, які вже деякий час включаються до складу здорових дієт. Вчені також проаналізували результати численних досліджень, які показують користь безглютенової дієти. Виявилося, що лише частина цих досліджень дійсно продемонструвала позитивний результат, а інша частина показала негативні результати. Таким чином, однозначний висновок про користь безглютенової дієти зробити не можна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ХЛІБ: КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА

ЧИМ КОРИСНИЙ ЗЕРНОВИЙ ХЛІБ?

МЕДИКИ РОЗІБРАЛИСЯ, ЯКИЙ ХЛІБ КОРИСНІШИЙ