На розвиток серцево-судинних захворювань впливає безліч факторів, починаючи від способу життя і закінчуючи генетикою. Однак фахівці стверджують, що знизити ризики і зберегти здоров’я серця можуть прості способи.

Зниження рівня стресу

Гормони стресу можуть викликати підвищення рівня кортизолу, що призводить до збільшення вісцерального жиру, а це безпосередньо впливає на здоров’я серця, пише Eat This, Not That! Крім того, стрес може підвищити рівень адреналіну, який збільшує частоту серцевих скорочень і кров’яний тиск.

Менше телефону

Недавнє дослідження Американської психологічної асоціації показало, що люди, які постійно переглядають соціальні мережі, електронну пошту та інші додатки на смартфонах, відчувають більший стрес, ніж ті, хто цього не робить. А підвищений рівень стресу, як було сказано раніше, негативно впливає на серце.

Немає токсинів

Хімічні речовини в оброблених харчових продуктах, пестициди, алкоголь, нікотин і підсолоджувачі створюють додаткове навантаження на серцево-судинну систему. Це викликає окислювальний стрес, що призводить до пошкодження судин і до серцево-судинних захворювань.

Контроль рівня цукру в крові

Підвищений рівень цукру в крові призводить до окислювального пошкодження артерій, гіпертонії і до накопичення холестерину. Тому важливо контролювати цей показник.

Нормальний сон

Експерти нагадують, що людині потрібно спати по 8-9 годин на добу. Найкраще дотримуватися графіка сну, лягати спати і вставати в один і той же час.

Спорт

Фізична активність також позитивно впливає на серце. Будь-яка кількість вправ краще, ніж зовсім нічого, впевнені лікарі.

Вітамін

До серцевих захворювань може привести дефіцит вітаміну B12 і фолієвої кислоти. Недолік цих елементів викликає запалення ендотеліальних клітин, що вистилають внутрішню поверхню кровоносних судин. Це, в свою чергу, збільшує ризик утворення тромбів, серцевих захворювань та інсульту.

Менше солі

Американська кардіологічна асоціація рекомендує вживати максимум 2300 мг натрію в день. Надмірне вживання солі може призвести до підвищеного кров’яного тиску – одного з факторів ризику серцевих захворювань і серцевих нападів.