Діти, які зачаті взимку, виростають стрункими і найчастіше не страждають від ожиріння у доросле життя, – такий висновок було зроблено вченими з Швейцарії. Результати дослідження опублікував журнал Nature Medicine.

Група науковців під керівництвом професора Крістіана Вольфрума з Університету Цюріха поділилася думкою про те, що передбачаючий зачаття дитини «зимовий» секс дасть життя потомству, якому не доведеться цілеспрямовано худнути, щоб залишатися струнким. Діти, зачаті в розпал літа, навпаки, можуть зіткнутися з довічною боротьбою за те, щоб не товстіти, вважають дослідники.

Логіка вчених така: температура середовища може надавати певний вплив на хімічні зміни ДНК сперми, що успадковується нащадками. Таким чином, кажуть фахівці, здійснюється «епігенетичне програмування» – геномні зміна під впливом зовнішніх обставин як спосіб адаптації організму.

Вчені проводили експерименти з мишами, показали, що гризуни, які парувалися в умовах більш низьких температур, давали потомство з більш високим рівнем коричневого жиру – специфічного типу жирових клітин, який активує спалювання білого жиру для отримання енергії в організмі. Причому з’ясувалося, що саме перебування самців в умовах низьких температур призводило до народження мишенят з великою кількістю коричневого жиру в тілі. При аналізі сперми у самців, що жили в прохолодному середовищі, були виявлені зміни в активності генів.

Джерело: МедікФорум